Jak zachować się w internecie? Czy to ważne jak komentujesz, jak zaczynasz maila?

Zapraszamy na pierwszy live z cyklu „W różnych miejscach, z różnymi ludźmi” czyli z kulturą mi po drodze. Pierwsze spotkanie będzie dotyczyło naszej obecności w sieci, oraz jednego z najważniejszych biznesowych narzędzi komunikacji czyli maila. Czego unikać, a co jeszcze mieści się w ramach etykiety?  Porozmawiamy o standardach, do których zachęcamy nie tylko w biznesie, ale także w życiu prywatnym, bo klasa i kultura zawsze działa na naszą korzyść.

Okres kwarantanny jeszcze bardziej zaznaczył nasz związek  z technologią, wielu z nas nie wyobraża sobie życia bez smartfona, Internetu, komunikatorów social media, czytników i wielu innych gadżetów. Codziennie jesteśmy atakowani potokiem informacji, a to sprawia, że musimy nauczyć się je selekcjonować, czyli my selekcjonujemy i nasze treści też ktoś selekcjonuje. 

Często możemy przekonać się, że technologizacja życia sprawiła, że podczas komunikacji, wielu zapomina o tym, że jesteśmy ludźmi i mówimy, piszemy do ludzi – postęp nie wyeliminował jednak znacznej części ludzkich problemów i emocji. Dlatego w tym świecie wirtualnym oprócz wypełniania automatycznych komunikatów: „akceptuj”, „użyj kodu”, „wprowadź hasło”, „zamów z obowiązkiem zapłaty” budujmy relacje i wywołujmy pozytywne emocje, bo mimo postępu technologii, wciąż czujemy i doświadczamy jak ludzie.

 

Live, pytania

1. Podczas tego spotkania nie uda nam się porozmawiać o wszystkich zasadach netykiety, nie mniej jednak chciałabym się skupić na emailu –  najpopularniejszej formie komunikacji, nie tylko w biznesie, ale coraz częściej w życiu towarzyskim. Mail  ma dwie najważniejsze zalety: szybkość i niski koszt, te zalety powodują, że email wypiera nawet telefon. Czy są jasno określone zasady jeśli chodzi o pisanie maila, są jakieś stałe elementy?  I dlaczego rozpoczęcie od słowa „witam” nie jest dobrze odbierane?

2. A jak kończymy swój mail? Czy emotikony jako substytut komunikatów wyrażanych niewerbalnie są akceptowalne również w korespondencji służbowej? 

3. Czy savoir-vivre faktycznie w dzisiejszych czasach ma rację bytu, czy czasy obecne nie wymagają od nas  więcej elastyczności i luzu, który faktycznie w wielu kręgach jest akceptowany? 

Zachęcam bądźmy kulturalni!

Ewa Brok

EKSPERTKA DS KULTURY BIZNESU I ORGANIZACJI

Swój warsztat budowała w trakcie 17 letniej kariery zawodowej związanej z pracą z młodzieżą i dorosłymi na każdym szczeblu edukacji, poczynając od szkoły podstawowej, kończąc jako wykładowca akademicki. Zdobyte doświadczenie poparła szeregiem odbytych szkoleń m.in. w tematyce: biznesowy dress code, etykieta biznesowa, rozwój osobisty. Jako pasjonatka kreowała zewnętrzny wizerunek szkoły, w której pracowała jako nauczyciel, organizując wiele projektów z uczestnictwem m.in. jednostek samorządowych, władz miasta, przedstawicieli lokalnej społeczności. Jako trener prowadziła szkolenia dla młodzieży, środowiska nauczycielskiego, jak również indywidualne warsztaty z top management’em w zakresie kultury i savoir-vivre w biznesie.

Jest fanką zasad etykiety i obala mit, że savoir-vivre to relikt przeszłości. Jej zdaniem żyjemy w czasach, w których obserwujemy postępujący kryzys norm zachowań, gdzie wielu z nas, woli wyglądać, niż się zachowywać. Według najnowszych  badań znajomość zasad savoir-vivre, to wciąż jeden z głównych wyznaczników profesjonalizmu firmy i jedna z podstawowych kompetencji zawodowych, dzięki której postrzegani jesteśmy jako osoby pewne siebie, wzbudzające zaufanie, a tym samym profesjonalne, kompetentne i wiarygodne.

 

UMÓW WIZYTĘ

Skorzystaj z poniższego formularza w celu umówienia wizyty w gabinecie lub jeśli wolisz- spotkania online

[booking options='{calendar months_num_in_row=2 width=768px cell_height=50px}’]
  • Każda sesja trwa 50 minut, w kalendarzu jest możliwość wyboru podwójnej sesji, rezerwując czas dwóch godzin, rezerwujesz 100 minut sesji.
  • Wybranie wizyty nie oznacza rezerwacji terminu, potwierdzenie otrzymasz na podany adres e-mail.
[/section]

Coaching/mentoring

Coaching żałoby

200,00 
-34%

Coaching/mentoring

E-book „Zestresuj się!”

Original price was: 29,00 zł.Current price is: 19,00 zł.

Poprzednia najniższa cena: 19,00 .

-33%

Coaching/mentoring

Sesja coachingowa 6 w cenie 4

Original price was: 1.200,00 zł.Current price is: 800,00 zł.

Poprzednia najniższa cena: 800,00 .

-25%

Coaching/mentoring

Sesja coachingowa 4 w cenie 3

Original price was: 800,00 zł.Current price is: 600,00 zł.

Poprzednia najniższa cena: 600,00 .

-17%
Original price was: 3.500,00 zł.Current price is: 2.900,00 zł.

Poprzednia najniższa cena: 2.900,00 .

Coaching/mentoring

Marka osobista od podstaw

29,00 
Brak w magazynie

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Skip to content