Kurier szczeciński- Kopciuszek w czasach TikToka

Kurier szczeciński- Kopciuszek w czasach TikToka

Jakie są kobiety w pracy?

– Są doskonałymi specjalistkami, ale nie doceniają siebie. Wielokrotnie spotykałam się z oporem kobiet na wysokich stanowiskach, słyszałam: Wie pani, ja tu jestem dyrektorem regionu, ale są ode mnie ważniejsi, ich proszę pytać o sukcesy.

– W trakcie swojej drogi zawodowej miała pani okazję pracować z wieloma kobietami, a tworząc Kobiecą Sprawę, stawiała pani szczególnie na lokalną współpracę i wzajemne wspieranie się kobiet. Czy wtedy właśnie zauważyła pani, że mamy problem z promowaniem siebie?

– Te 5 lat z Kobiecą Sprawa dało mi bardzo dużo wiedzy dotyczącej tego, na jakim etapie jesteśmy. Zauważyłam ogromny opór, jeśli chodzi o promowanie siebie. Kobiety mają ogromną wiedzę i kompetencje, ale nadal są skromne i wolą się chować w drugim rzędzie. Z tego co widziałam, ale co też wynika z badań, ma to swoje podłoże w tym, że nie potrafimy być asertywne. Spotkałam się z oporem kobiet na wysokich stanowiskach, słyszałam, że wie pani, ja tu jestem dyrektorem regionu, ale są ode mnie ważniejsi, to są mężczyźni i proszę ich pytać o sukcesy. To dało mi do myślenia, dlatego zaczęłam działać ze świadomą komunikacja, bo zanim kobiety zaczną się promować, muszą wzmocnić nieco swoją asertywność, swoje kompetencje społeczne.

– Z tego co pani mówi, od razu nasuwa się na myśl tak zwany syndrom oszustki. Czy kobiety faktycznie go mają?

– Dokładnie tak. Mamy często „syndrom oszustki”, czujemy się niedouczone, niewystarczające, wydaje nam się, że wszystko się nam „udaje”, a to jest nasza ciężka praca, ale trudno nam to zauważyć. Często

..aby przeczytać więcej przejdź na stronę eKurier- link do artykułu

Z Agatą BARYŁĄ, dziennikarką, medioznawczynią, wydawcą portalu Kobieca Sprawa oraz Świadoma Komunikacja, rozmawia Magdalena KLYTA.

 

UMÓW WIZYTĘ

Skorzystaj z poniższego formularza w celu umówienia wizyty w gabinecie lub jeśli wolisz- spotkania online

[booking options='{calendar months_num_in_row=2 width=768px cell_height=50px}’]
  • Każda sesja trwa 50 minut, w kalendarzu jest możliwość wyboru podwójnej sesji, rezerwując czas dwóch godzin, rezerwujesz 100 minut sesji.
  • Wybranie wizyty nie oznacza rezerwacji terminu, potwierdzenie otrzymasz na podany adres e-mail.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Skip to content