Technika oczyszczania myśli metodą Hooponopono

Dlaczego tak mnie traktują? Dlaczego nie mogę się do niego przekonać? Dlaczego mnie dręczy? Jak iść dale bez bólu? Jeśli zadajesz sobie takie lub podobne pytania, to być może ten artykuł pomoże znaleźć Ci odpowiedzi.

Czym jest Ho’oponopono?

Słowo „ho’o” w języku hawajskim oznacza „przyczynę”, podczas gdy „ponopono” oznacza „doskonałość”. Termin „ho’oponopono” można przetłumaczyć jako „poprawić błąd” lub „naprawić”. Jest to praktyka, która nie wymaga wiele nauki, ale ma moc oczyszczania ciała i pozbywania się złych wspomnień lub uczuć, które utrzymują umysł w negatywnym nastroju. Termin ten stał się znany dzięki terapeucie i nauczycielowi, Ihaleakala Hew Len. Jakkolwiek niewiarygodna może się wydawać ta historia, temu człowiekowi udało się wyleczyć cały pawilon psychicznie chorych przestępców na Hawajach, nawet nie rozmawiając ani nie wchodząc z żadnym z nich w interakcję. Analizując zapisy każdego pacjenta, terapeuta stosował słowa kluczowe ho’oponopono, a powtarzanie techniki zmieniało jego nastrój. W związku z tym zmieniła się również aktywność umysłowa zatrzymanych. Wyniki były tak zaskakujące, że w skrócie można powiedzieć, że Len był w stanie leczyć więźniów tak, jak leczył siebie.

Jak działa technika? 

 

Zakłada, że ​​wszystko, co znamy jako „rzeczywistość”, jest indywidualnie doświadczane przez nasz umysł. To, co czujesz, słyszysz, widzisz, a nawet rzeczy lub osoby, które znasz, jest pod wpływem twojego wnętrza. W związku z tym wszystko wokół ciebie wymaga twojego udziału, ponieważ jesteś odpowiedzialny za to, co myślisz i czujesz. Czy zauważyłaś/eś, że często sami możemy być naszymi najgorszymi wrogami? Dzieje się tak, ponieważ każda myśl może uruchomić mechanizm odtwarzający (choć iluzoryczny) świat problemów.
Głównym celem ho’oponopono jest poszukiwanie lekarstwa na te problemy poprzez przebaczenie. Niekoniecznie przebaczenie innych, ale przede wszystkim przebaczenie sobie.

Jakie są cztery składniki Ho’oponopono?

Robi się to ze zrozumieniem, że to, co się nam przydarza, nie ma znaczenia, ale to, co robisz z tym, co się stało, jest naprawdę ważne. Jeśli twój umysł i myśli spowodowały problemy, są one również w stanie je rozwiązać.
Tradycyjna wersja ho’oponopono składa się z czterech głównych zwrotów:
1. Przepraszam – wzięcie odpowiedzialności:
2. Wybacz mi – prośba o przebaczenie
3. Kocham cię – dawanie miłości
4. Jestem wdzięczna/y – wyrażanie wdzięczności

Poprowadzimy siebie jako praktykującego przez te cztery sentymentalne kroki: pokutę, przebaczenie, miłość i wdzięczność. Samo powtarzanie tych słów może uwolnić blokady, negatywne wspomnienia i traumy, dzięki czemu możemy przejąć większą kontrolę nad własnym ciałem i życiem. Innymi słowy ho’oponopono to proces rozwiązywania problemów, który musi zachodzić całkowicie w nas

UWAGA: Nie ma znaczenia, komu mówimy takie rzeczy. Jest to połączenie między naszą wewnętrzną istotą i naszym Bogiem. Komunikacja INTRAPERSONALNA , dialog wewnętrzny. Jeśli np. pokłóciłaś/eś się ze swoim partnerem i chcesz tylko, żeby wszystko wróciło do normy to nadal prowadzisz rozmowę w sobie ale jest również skierowana do partnera.
Technika pomaga „oczyścić”  stare uczucia lub wspomnienia, uwolnić się od starych przekonań, uczuć lub wspomnień, które tkwią w  podświadomości i powodują nasz problem. Ma moc uzdrawiania i usuwania wszystkich złych energii utrzymywanych przez przeszłe i obecne sytuacje i ludzi na stałe. Przebaczenie oznacza uwolnienie się od trudnych uczuć, takich jak smutek lub złość, gdy ktoś inny zrobi coś źle. Nie oznacza to, że to, co dana osoba zrobiła, nie jest już złe. Wystarczy poświęcić kilka minut każdego dnia

Regeneracja pamięci komórkowej.

Czy kiedykolwiek miałeś uczucie, że przeżywasz traumatyczną sytuację kilka razy, jakbyś oglądał film odtwarzany w Twojej głowie?
Dzieje się tak, ponieważ wszystkie nasze bóle, zmartwienia i lęki są generowane i przechowywane w naszej pamięci komórkowej. Ho’oponopono działa w tym obszarze oczyszczająco, neutralizując wspomnienia cierpienia i nieprzyjemnych doznań.

Na początku idea odpowiedzialności i obowiązku odpowiadania za swoje czyny może wydawać się bardzo trudna i nieatrakcyjna. Z czasem gdy staniemy się niezależni i proaktywni zrozumiemy, że było warto. Pomału zaniknie poczucie bezsilności związane z myślą, że cierpienie jest spowodowane jedynie zewnętrznymi i niekontrolowanymi czynnikami.Zmienimy swoje przekonania i odrzucimy rolę ofiary. Wraz z uwolnieniem negatywnych energii nastanie równowaga emocjonalna. Dlaczego? Ponieważ znikną blokady samorealizacji, szczęścia i spełnienia, robiąc miejsce na wewnętrzny spokój. Praktykując ho’oponopono przestajemy się poddawać negatywnym wspomnieniom. To może sprawić, że

będziemy spokojniejszymi, bardziej pozytywnymi osobami w obliczu przeciwności losu i problemów na swojej drodze.

Aloha!

Agata

UMÓW WIZYTĘ

Skorzystaj z poniższego formularza w celu umówienia wizyty w gabinecie lub jeśli wolisz- spotkania online

[booking options='{calendar months_num_in_row=2 width=768px cell_height=50px}’]
  • Każda sesja trwa 50 minut, w kalendarzu jest możliwość wyboru podwójnej sesji, rezerwując czas dwóch godzin, rezerwujesz 100 minut sesji.
  • Wybranie wizyty nie oznacza rezerwacji terminu, potwierdzenie otrzymasz na podany adres e-mail.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Skip to content