Technika oczyszczania myśli metodą Hooponopono

Czy znasz taką sytuację, że pomimo iż kochasz kogoś, jest Ci ktoś bardzo blisko, a mimo wszystko nie masz do niego drogi zrozumienia? Szukasz pomostu, pojednania? Przeżywasz w miejscu pracy mobbing, kłótnie, odczuwasz, że jesteś przez innych wykorzystywany, albo masz ciągły stres ze swoim szefem? Atmosfera w pracy nie jest najlepsza?

Masz wrażenie, że przeszkadzasz sam sobie w drodze do sukcesu? Doprowadzają Ciebie do rozpaczy Twoje ciągle powtarzające się problemy finansowe? Jeżeli na pytania te możesz odpowiedzieć twierdząco, to trafiłeś na artykuł, który pomoże rozwiązać ci te problemy. Hawajski lekarz, dr. Ihaleakala Hew Len, który rozpowszechnił na całym świecie metodę Hooponopono, na początku lat 90 – tych, w miejskim szpitalu psychiatrycznym, uzdrowił psychicznie chorych przestępców. Klasyczne metody psychiatryczne nie były w stanie pomóc tym chorym. Cały oddział psychiatryczny traktowany był jak ogólne zło, nikt nie chciał tam pracować. Dr. Hew Len całkowicie wyleczył wszystkich psychicznie chorych pacjentów, w ciągu niespełna czterech lat. Ten niepodważalny, wielokrotnie udokumentowany przypadek jest fantastycznym przykładem pozytywnego działania metody Hooponopono. Jest niezbitym dowodem, na fantastyczne efekty uzdrawiania, pojawienie się pozytywnych zmian w życiu itp. Jeżeli ta metoda, może pomóc nawet chorym psychicznie więźniom, dlaczego ma nie pomóc „całkiem normalnym” ludziom, takim jak Tobie? Dlaczego Ty miałbyś nie profitować z pozytywnych energii niesionych przez Hooponopono?

 

Jak stosować tą metodę. Generalnie sama technika opiera się na wybaczaniu sobie naszych codziennych problemów. Przez słowa kluczowe: WYBACZ MI PROSZĘ, PRZEPRASZAM, KOCHAM CIĘ, DZIĘKUJĘ, otwieramy kanał oczyszczania naszej jaźni ze złych myśli, emocji i energii. Dzięki czemu uwalniamy je  z własnego umysłu i ciała.

Metoda

Usiądź wygodnie i wycisz myśli. Zamknij oczy. Pracę rozpocznij oddechem siódemkowym: na 7 wdech, 7 zatrzymaj na wdechu, na 7 wydech i 7 zatrzymaj na wydechu (licz do 7 w trakcie tych oddechów) – zrób razem 7 oddechów. Następnie pomódl się, np. jak poniżej (na podstawie modlitwy hawajskiej): Duchu Wszechwielki, proszę oczyść moje uczucia, myśli, wypełnij lukę Twoją wiarą, uczuciem, miłością. Napełnij miłością każdy poziom, warstwę, obszar i aspekt mojej istoty zgodnie z wolą Boga. Boże umiłowany, duchu miłości przejdź wszystkie pokolenia czasu i wieczności, uzdrawiając każde wydarzenie i jego części u źródła, Napełnij je światłem i prawdą!!! Pokój Boga i miłość napełnia me serce ciało i duszę… Odpuszczam i wybaczam każdej osobie, miejscu, okolicznościom i wydarzeniom, które przyczyniły się do tych myśli i uczuć.  Następnie: Poczuj ciążący problem na sobie, nie musisz znać jego nazwy, nie mówisz mówić o nim na głos, ważne jest to, aby Cię on całkowicie wypełnił.Następnie zamknij swoje oczy, niech problem będzie ciągle w Twoim umyśle.Jak masz już te uczucie w głowie, a następnie powoli w umyśle, powtarzać 4 frazy (afirmacje ho’oponopono):

Przepraszam, Proszę Wybacz Mi, Dziękuję, Kocham Cię

Z moich własnych obserwacji pracy z tą metodą mogę dodać, że przy dziennych czynnościach, kiedy czuję nagle przypływ depresji, stresu, lęku czy negatywnych myśli lub emocji- wtedy to stosuję słowa: Wybaczam sobie to… przepraszam, kocham cię, dziękuję.  Dzięki temu rozładowuję te emocje i uwalniam je z siebie.

Autorka: Sylwia Mościcka-Stasica

źródło: Artelis.pl.