Kiedy pracuję z kobietami, które zaczynają układać swoje życie na nowo, po rozstaniu, jedna kwestia jest dla nich absolutnie najważniejsza

– niepowtarzanie błędów z przeszłości.

Aby nowy związek zbudować na stabilnym i długofalowo dobrym fundamencie, warto już na samym początku zwrócić uwagę na trzy błędne postawy, które często właśnie przynoszą do naszego życia niechcianą powtórkę z przeszłości.

„Pułapka/błędna postawa” to z reguły nieświadomy wybór, podstawa decyzji, która wielokrotnie prowadzi do kolejnego rozczarowania w przyszłości.

Jakie są trzy najczęściej powtarzane błędne postawy?

Pułapka nr 1 – Niedostatek

Jeśli ta błędna postawa Cię dotyczy, uważasz (często nieświadomie), że liczba potencjalnych partnerów jest ograniczona i dlatego „powinnaś” wziąć to, co się „trafia”, aby nie zostać sama. Pułapka niedostatku, na głębszym poziomie, często dotyczy przekonania, że to, czego naprawdę pragniesz jest nieosiągalne i należy zadowolić się tym, co jest. Niestety to samospełniająca się przepowiednia, ponieważ kiedy oczekujesz mniej, zgadnij co się dzieje? Otrzymujesz mniej.

Pułapka nr 2 – Natychmiastowy związek

Może tak być, że część z nas ma tę pułapkę/błąd, choć raz, na sumieniu! W tej postawie, jeśli ona Cię dotyczy, bardzo szybko, od pierwszych kilku spotkań traktujesz relacje jako „stałą”. W tej postawie presja, aby związek działał jest ogromna, ponieważ zerwanie i ponowne bycie singielką jest niepożądanym „wynikiem”. Chcąc, jak najszybciej stałego związku często pomijasz etap „randkowania” i nie uwzględniasz również czasu na świadomie zrozumienie i poznanie “wartości bazowych”. Po czasie są one głównym powodem rozstania, a paradoksalnie bazowe różnice są do wychwycenia w ciągu pierwszych kilku miesięcy. Jeśli oczywiście Twoją intencją jest szczęśliwy związek, a nie po prostu jakikolwiek związek.

Pułapka nr 3 – Wybieranie potencjału

W tej postawie, jeśli Cię dotyczy, masz tendencję do angażowanie się w związek, koncentrując się na potencjale. Masz nadzieję, że niektóre rzeczy poprawią się lub zmienią z czasem. W tej sytuacji nie jesteś spełniona w teraźniejszości, ale liczysz, że później będzie lepiej. To naturalne, że każda relacja potrzebuje czasu, ale czymś innym jest poczucie – jeszcze nie wiem, czy to jest tym, czego szukam – od intencji – nie czuję się z tym ok, ale może to ulegnie zmianie, on ma ogromny potencjał.

Widzisz siebie, w którejś z tych pułapek? Podałam trzy przykładowe sytuacje trafiające się najczęściej. Jest ich oczywiście więcej, ale baza każdej z nich to głęboki lęk lub/oraz negatywne przekonanie. Pamiętaj, że to często może być nieuświadomione.

Jeśli pragniesz świadomie odbudować swoje życie po rozstaniu lub zrozumieć, jakie z Twoich mechanizmów stoją na drodze do szczęśliwego związku w Twoim życiu, rzuć okiem na trening 5 Kroków lub zapisz się do mnie na wstępną, bezpłatną konsultację. Wspólnie ustalimy najkrótszą i najlepszą drogę do zbudowania Twojego szczęśliwego życia po rozstaniu!

Anna Osiecka
Anna OsieckaCoach relacji
Cześć, nazywam się Ania Osiecka i jestem coachem ze specjalizacją relacje. Uczę, jak budować trwałe, stabilne poczucie wartości oraz związki i relacje, które dają siłę radość, wsparcie i spełnienie.

Moje programy i kursy dedykuję każdemu, kto chce mieć realny wpływ na swoje życie i relacje w swoim życiu. Wierzę głęboko, że nasze poczucie spełnienia, radości na codzień, w dużej mierze zależy od jakość relacji jakie mamy.

Na czym polega praca ze mną?

W skrócie – na tym, abyśmy Twoją listę marzeń i celów wspólnie zmieniły w namacalną rzeczywistość. Szczególnie tą, która dotyczy miłości, poczucia wartości i związków!

Bardzo często spotykam wiele kobiet, które mają gotowe mapy marzeń, pragnienia, cele w które nie wierzą, lub tracą wiarę w ich realność. Szczególnie w obszarze osobistym! O ile dopuszczają swój realny wpływ w obszarach zawodowych, to w osobistym często mówią – nie mam na to wpływu, do tanga trzeba dwojga.

Niezależnie co jest Twoim pragnieniem osobistym i co stoi na drodze do realizacji, mogę Cię zapewnić o jednym – w obszarze osobistym masz taki sam wpływ na swoje życie, jak w każdym innym obszarze Twojego życia. Twoje wnętrze decyduje o tym kogo przyciągasz i “wpuszczasz” do swojego życia, a jeśli jesteś w związku, Twoje wnętrze ma również wpływ na to czego doświadczasz.

Moje programy i praca 1:1 służą temu, abyś usunęła wszelkie blokady, które stoją na drodze do spełnionego, dobrego, harmonijnego, pełnego miłości związku i relacji w Twoim życiu, szczególnie, jeśli musisz zaczynać od nowa, lub kilka razy podejmowałaś próby, cały czas wracając do punktu wyjścia.

Każdy z nas jest inny, dlatego pracując z Tobą, nie bazuje tylko na swoim doświadczeniu swoim związku i relacjach. Własne doświadczenie bywa pomocne, ale każdy z nas jest inaczej ukształtowany, ma inny system nerwowy, bazowe programy lękowe/przekonania i dlatego w pracy 1:1 oraz moich kursach, ebookach stawiam na jak najlepsze przygotowanie merytoryczne i najbardziej aktualne podejście w pracy coachingowej na świecie.

Jestem absolwentem i członkiem Relationship Coaching Institute (RCI) w Kalifornii – najstarsza szkoła coachingu zajmująca się obszarem relacji międzyludzkich.

Unikatowe podejście do rozwoju, realizacji pragnień opracowane przez RCI, pomogły setkom tysięcy osób na całym świecie, w tym moim klientom w Polsce i USA, zbudować związki, relacje i życie, którego pragnęły.

Jeśli szczęśliwy związek, stabilne poczucie wartości to Twoje pragnienie, ale nie wiesz od czego zacząć zapisz się na wstępną, bezpłatną, konsultacje i wspólnie ustalimy najlepsze dla Ciebie podejście. Jeśli Twoje wyzwania będą wyłącznie z zakresu pracy typowo terapeutycznej skieruję Cię do terapeuty.

https://calaprawdaorelacjach.pl
Kontakt:
Telefon: +48 500 273 963
E-mail: kontakt@calaprawdaorelacjach.pl

Zapraszam Cię na moje szkolenia!