“Nauczyłam się, że to, co jedni nazywają porażką, dla mnie jest sposobem, w jaki Bóg pokazuje mi nowy kierunek w życiu”

– Oprah Winfrey

Odpowiednia komunikacja to klucz do sukcesu!

To Kobieca Sprawa czy Świadoma Komunikacja?

Jesteśmy z Wami już ponad 5 lat. To szmat czasu, doświadczeń, relacji, trudnych momentów i wspaniałych sukcesów

Kobieca Sprawa powstała na bazie moich doświadczeń zawodowych i osobistych.

Często myślę, że gdybym ja miała taką Agatę i Kobiecą Sprawę na początku mojej drogi, dziś zapewne byłabym dalej i lepiej. Planem było wspierać i promować kobiety na różnych etapach życia. To był wspaniały czas. Mnóstwo pięknych historii, dojrzałe doświadczenia ze współpracy z kobietami, kilka fantastycznych przyjaźni i kooperacji, które stały się paliwem do mojej dalszej drogi zawodowej.

Kobieca Sprawa dała mi grunt do dalszych prac i rozmyślań. Dlaczego nadal, mimo rosnącej świadomości społecznej, dostępu do ogromnej bazy informacji, możliwości natychmiastowego weryfikowania dostępnych danych, nie możemy się tak po ludzku dogadać. Manipulujemy, hejtujemy, stosujemy uniki, kłócimy się, chowamy za innymi.

Wniosek?

Czas na przypomnienie sobie:

  1. Czym jest komunikacja?
  2. Jakie narzędzia komunikacyjne mamy za darmo od natury?
  3. Dlaczego i po co się komunikujemy?
  4. Fakt, że od osobistego stylu komunikacyjnego zależy nasze samopoczucie, reputacja, wizerunek i tożsamość.
  5. To, że styl komunikacyjny to swoisty kod DNA możesz nad nim pracować, modyfikować ale jeśli, przyjmiesz niespójny ze sobą będziesz niewiarygodny.
  6. Sukces zawodowy i osobisty zależy bezpośrednio od tego w jaki sposób komunikujesz się ze światem i samym sobą.

Czy jesteś kobietą czy mężczyzną jedno nas na pewno łączy. Wszyscy mamy dokładnie te same potrzeby. Chcemy m.in szacunku, akceptacji, swobody autoekspresji, zrozumienia, porozumienia, realizacji swoich potrzeb.

Warunek?

Czy rozmawiasz ze sobą czy innymi, rób to empatycznie, asertywnie, kulturalnie i z szacunkiem tak jakbyś rozmawiał z najbliższą osobą.

Tego wspólnie będziemy się uczyć, to wspólnie będziemy słać dalej w świat.  Bo ja jestem zmęczona hejtem, manipulacją i brakiem empatii. A Ty?

Agata Baryła, redaktor naczelna 

Fantastyczna inicjatywa!

Kobieca sprawa to fantastyczna inicjatywa wspierająca kobiety. Z uwagi na to, że w naszej kancelaryjnej pracy spotykamy się z problemami kobiet, które na skutek rozwodu lub innych zdarzeń znalazły się na życiowym zakręcie – szczególną uwagę pragniemy zwrócić na szkolenia i warsztaty wspierające kobiety. Świetna atmosfera, realne poczucie wsparcia i dawka merytorycznej wiedzy.

Agnieszka Juchno - Marcjan, Kancelaria Adwokacka Adwokat Agnieszka Juchno-Marcjan

Profesjonalizm i wspaniała atmosfera!

Pragnę wyrazić zadowolenie i satysfakcję z przebiegu dotychczasowej współpracy z Magazynem dla kobiet „Kobieca Sprawa”. Wspólnie pracowaliśmy nad  problemem propagowania i nagłaśniania rzetelnych informacji na temat telemedycyny. Czym jest, jakie technologie wykorzystuje, jak można z niej bezpiecznie korzystać. Ponadto Magazyn „Kobieca Sprawa” profesjonalnie i bez zarzutu wywiązuje się ze wszystkich swoich obowiązków, dbając o wysoką jakość usług i wzajemnych relacji.  Dotychczasowa relacja cechowała się rzetelnością, profesjonalizmem i wspaniałą atmosferą!

Arleta Górecka - Przybycień, Prezes Telecardio Sp z o.o.

Dziennikarz roku!

Za stworzenie i prowadzenie portalu “Kobieca Sprawa”, budującego i utrwalającego wizerunek wykształconej i niezależnej kobiety. Za podejmowanie trudnych tematów i inteligentne rozmowy z liderami wszelkich dziedzin kulturalnych, społecznych i politycznych

Kapituła Stowarzyszenia Dziennikarzy Rzeczypospolitej Pomorze Zachodnie

Jerzy Stuhr kiedyś powiedział:

“Zawsze uważałem, że skoro obdarzony jestem pewnymi zdolnościami, to moim obowiązkiem jest ludziom służyć pod każdą postacią i w każdej formie (…) Oto cała moja misja!” Agata Baryła i Kobieca Sprawa, jest też obdarzona takimi zdolnościami, służy innym kobietom – wspiera, motywuje, inspiruje, słucha, pociesza, pomaga, kształci i oczywiście „wyciąga z szafy”.

Agato! Dziękuję Ci za Twoją misję, za to, że dzięki Tobie jestem tu, gdzie jestem 

Ewa Brok, ekspert ds etykiety

Ewa Brok, Kultura w biznesie