Hipnoza- nauka czy wymysł szatana?

HIPNOZA
[fusion_builder_container type=”flex” hundred_percent=”no” equal_height_columns=”no” menu_anchor=”” hide_on_mobile=”small-visibility,medium-visibility,large-visibility” class=”” id=”” background_color=”” background_image=”” background_position=”center center” background_repeat=”no-repeat” fade=”no” background_parallax=”none” parallax_speed=”0.3″ video_mp4=”” video_webm=”” video_ogv=”” video_url=”” video_aspect_ratio=”16:9″ video_loop=”yes” video_mute=”yes” overlay_color=”” video_preview_image=”” border_color=”” border_style=”solid” padding_top=”” padding_bottom=”” padding_left=”” padding_right=””][fusion_builder_row][fusion_builder_column type=”1_1″ layout=”1_1″ background_position=”left top” background_color=”” border_color=”” border_style=”solid” border_position=”all” spacing=”yes” background_image=”” background_repeat=”no-repeat” padding_top=”” padding_right=”” padding_bottom=”” padding_left=”” margin_top=”0px” margin_bottom=”0px” class=”” id=”” animation_type=”” animation_speed=”0.3″ animation_direction=”left” hide_on_mobile=”small-visibility,medium-visibility,large-visibility” center_content=”no” last=”true” min_height=”” hover_type=”none” link=”” border_sizes_top=”” border_sizes_bottom=”” border_sizes_left=”” border_sizes_right=”” first=”true”][fusion_text columns=”” column_min_width=”” column_spacing=”” rule_style=”default” rule_size=”” rule_color=”” content_alignment_medium=”” content_alignment_small=”” content_alignment=”” hide_on_mobile=”small-visibility,medium-visibility,large-visibility” sticky_display=”normal,sticky” class=”” id=”” margin_top=”” margin_right=”” margin_bottom=”” margin_left=”” font_size=”” fusion_font_family_text_font=”” fusion_font_variant_text_font=”” line_height=”” letter_spacing=”” text_color=”” animation_type=”” animation_direction=”left” animation_speed=”0.3″ animation_offset=””]

Czym jest to zjawisko?

Hipnoza jest to stan prawidłowo funkcjonującego umysłu, w którym uwaga danej osoby jest mocno zogniskowana na określonych bodźcach. Wszelkie bodźce pochodzące spoza obszaru zogniskowania uwagi są poza świadomością, ich odbiór jest wyłączony. Jest wykorzystywana w psychologii klinicznej i psychiatrii. Między innymi jako jedna z metod diagnozowania i leczenia zaburzeń nerwicowych, zaburzeń lękowych etc. Hipnoza może być stosowana w terapii niektórych uzależnień np. od alkoholu czy papierosów.

Hipnotyczny trans to stan, w którym czujemy ogromne rozluźnienie. Człowiek uzyskuje lepszy dostęp do swoich myśli, uczuć czy emocji, za które odpowiada podświadomość.

Jaki cel przyświeca wprowadzeniu drugiej osoby w taki stan?

Hipnoza polega na wprowadzeniu specyficznego stanu umysłu, w którym zwiększa się podatność na sugestie. Czyli mówiąc wprost, wprowadzając w stan transu dużo łatwiej można zaszczepiać innym idee oraz pomagać im w lepszej organizacji ich wewnętrznego świata doświadczeń, przeżyć, emocji i decyzji.

Fakty o hipnozie:

 • Nie zostaniesz zahipnotyzowany wbrew swojej woli, nie wygląda to tak jak najczęściej widzimy w filmach czy bajkach. Jeśli tego nie chcesz to się zwyczajnie nie uda, także nikt Cię “nie zaczaruje” i nie ukradnie pinu do karty 🙂
 • Hipnoza to nie magia ani siły nadprzyrodzone. Jest to jedynie wiedza i zrozumienie naturalnych procesów związanych z naszą podświadomością.
 • Nikt nie zmieni Twojej osobowości, Twojego sposobu myślenia wbrew Tobie. Jeśli się z czymś nie zgadzasz to po prostu zignorujesz to co powiedział do Ciebie hipnotyzer podczas transu.
 • Hipnoza działa na każdego, pod warunkiem, że wierzymy w jej działanie. Inaczej jesteśmy po prostu zblokowani i wtedy faktycznie wprowadzenie w trans, może się nie udać. Dodatkowo musimy pamiętać, że na każdego hipnoza działa inaczej.
 • Podczas transu nie śpimy, jesteśmy w pełni świadomości tego co się dzieje i co ktoś do nas mówi, więc po zakończonej hipnozie pamiętamy wszystko co się wydarzyło.
 • Hipnoza towarzyszy Ci każdego dnia! Bardzo często w tekstach marketingowych i reklamowych wykorzystuje się język hipnozy.

Co jest przeciwwskazaniem do wykonania Hipnozy?

 • Ciąża – kobiety w pierwszym trymestrze ciąży nie powinny korzystać z tego zabiegu. Silne emocje, które mogą się pojawić w trakcie transu, stwarzają zagrożenie dla dziecka.
 • Depresja- mówi się, że hipnoza jest niewskazana dla osób cierpiących na zaburzenia psychiczne.
 • Ślepota – osoby niewidome są narażone na nieprzyjemne halucynacje.

Ile kosztuje taki zabieg?

Ceny psychoterapii wahają się między 120 a 250 zł za 55 min spotkania. Z reguły przy zdefiniowanym problemie klient umawia się na serię 10 sesji.

Potęga podświadomości – czyli jaką moc mają słowa.

Istnieje takie słowo jak “spróbuj”, używamy go często względem innych osób, aby zachęcić je do działania, wymawiając to słowo mamy na celu jedynie pokrzepić drugą osobę i wesprzeć.

Jednak to słowo dla naszej podświadomości niesie widmo porażki, a więc podświadomość zakłada, że dana czynność się po prostu nie uda.

 1. Przykład:
 • Spróbuj przesunąć tą ciężką szafę.

Co to oznacza dla podświadomości:

 • Nie przesuniesz tej szafy, bo jest ciężka.

Jeśli unikniemy tego słowa “spróbuj”, zrobimy to o co prosi nas druga osoba, bez żadnych trudności. Ponieważ nie wysyłamy do podświadomości wątpliwości, że coś może się nie udać.

Pamiętajmy, że jeśli zdecydujemy się na hipnozę, przede wszystkim powinno się wybierać dyplomowanych terapeutów, lekarzy. Przypadkowe osoby, podejrzane gabinety nie wróżą nic dobrego.

źródła:

Medonet.pl, Wikipedia.pl, zdrowie.radiozet.pl, arturmakiela.pl, graga.pl

[/fusion_text][/fusion_builder_column][/fusion_builder_row][/fusion_builder_container]