Poczucie wartości – czym jest, jak je budować, dlaczego w związku to podstawa?

poczucie wartości
[fusion_builder_container hundred_percent=”no” equal_height_columns=”no” menu_anchor=”” hide_on_mobile=”small-visibility,medium-visibility,large-visibility” class=”” id=”” background_color=”” background_image=”” background_position=”center center” background_repeat=”no-repeat” fade=”no” background_parallax=”none” parallax_speed=”0.3″ video_mp4=”” video_webm=”” video_ogv=”” video_url=”” video_aspect_ratio=”16:9″ video_loop=”yes” video_mute=”yes” overlay_color=”” video_preview_image=”” border_color=”” border_style=”solid” padding_top=”” padding_bottom=”” padding_left=”” padding_right=”” type=”legacy”][fusion_builder_row][fusion_builder_column type=”1_1″ layout=”1_1″ background_position=”left top” background_color=”” border_color=”” border_style=”solid” border_position=”all” spacing=”yes” background_image=”” background_repeat=”no-repeat” padding_top=”” padding_right=”” padding_bottom=”” padding_left=”” margin_top=”0px” margin_bottom=”0px” class=”” id=”” animation_type=”” animation_speed=”0.3″ animation_direction=”left” hide_on_mobile=”small-visibility,medium-visibility,large-visibility” center_content=”no” last=”true” min_height=”” hover_type=”none” link=”” border_sizes_top=”” border_sizes_bottom=”” border_sizes_left=”” border_sizes_right=”” first=”true”][fusion_text columns=”” column_min_width=”” column_spacing=”” rule_style=”default” rule_size=”” rule_color=”” content_alignment_medium=”” content_alignment_small=”” content_alignment=”” hide_on_mobile=”small-visibility,medium-visibility,large-visibility” sticky_display=”normal,sticky” class=”” id=”” font_size=”” fusion_font_family_text_font=”” fusion_font_variant_text_font=”” line_height=”” letter_spacing=”” text_color=”” animation_type=”” animation_direction=”left” animation_speed=”0.3″ animation_offset=””]

Zgodnie z definicjami badaczy zagadnienia (np. Claudia A. Howard) termin POCZUCIE WARTOŚCI oznacza „realistyczny” dokładny i uczciwy obraz siebie, oparty na 3 fundamentach: poczucie własnej, niezależnej od niczego, wartości, samego faktu bycia człowiekiem (jaźń, dusza), miłości do siebie oraz rozwoju. 

A co dokładniej oznacza już tak namacalnie na co dzień? 

Na tym, że znasz siebie – czyli znasz swój temperament (jego mocne i słabsze strony), znasz swoje schematy myślowe, wzorce zachowań te, które Cię wspierają i te które nie są dla Ciebie najlepsze. Potrafisz rozpoznać i docenić swoje mocne strony, a także zaakceptować swoje wady i słabości. Potrafisz odróżnić głos ego, od lęków podświadomości i tego co płynie z intuicji.

Poczucie wartości to także rozumienie, że o Twojej wartości nie decydują osiągnięcia, ani żadne zewnętrzne atrybuty (wygląd, finanse, materialne przedmioty)

Co ważne, poczucie wartości to realistyczne oczekiwania względem siebie, ale też względem otoczenia – to jeden z często pomijanych aspektów przy tym zagadnieniu. 

Korzenie poczucia wartości powstają we wczesnym okresie naszego życia, ale już samoocena niekoniecznie jest stała w czasie. Może zmieniać się przez całe życie w zależności od różnych doświadczeń.

Gdzie jest więc to właściwe poczucie wartości, to do którego powinniśmy dążyć? Jest po środku, pomiędzy dwoma skrajnymi postawami: skrajną arogancją (jestem lepszy niż inni) oraz skrajną pokorą (jestem gorsza niż inni).

Budowanie stabilnego poczucia wartości, które daje nam fundament na całe życie, niezależnie od doświadczeń i problemów opiera się na na pracy w 5 obszarach: 

Samoświadomość – czyli uporządkowanie wiedzy o sobie, wraz z uporządkowaniem i zmianą negatywnej narracji o sobie. 

Krok pomijany notorycznie, przechodzenie automatyczne do wizualizacji, afirmacji, bez rozpoznania swojego temperamentu, i swojej narracji – w przeciętnym domu dość pozytywnym słyszymy ponad 70% przekazów negatywnych i ok 150 tys razy słowo nie do 18 roku życia

Troska o siebie – zarówno na poziomie emocjonalnym jak i fizycznym. Zrozumienie kluczowych obszarów do poczucia szczęścia i równowagi w życiu rodzinnym i zawodowym. 

bardzo często sprowadzane do wyłącznie relaksu, masażu itp, a jeśli poczucie wartości ma być stabilne to poza odżywianiem, snem, ważne jest rozumienie co jest mi potrzebne aby zachować równowagę

Szacunek do siebie – znajomość swoich bazowych wartości i granic oraz umiejętność ich ochrony. Szacunek do siebie nasza podświadomość ocenia po tym jak wchodzimy w relacje z innymi i na ile potrafimy stawiać granice (bardzo często tylko do tego aspektu odnoszone jest poczucie wartości), dwie skrajne postawy – nie dopuszczanie nikogo do siebie/lub druga skrajność wszyscy mogą wejść na moje tzw terytorium  

Samoakceptacja i rozwój – z rozróżnieniem obszarów, gdzie zmiany są możliwe i tych, w których nie. dopasowanie swoich celów do swojego temperamentu, zrozumienia na jakim etapie mam największa tendencje do porzucania realizacji (ważne ponieważ pisanie celów/marzeń bez realizacji osłabia na poziomie głębokim wiarę we własne mozliwoscie

Miłość do siebie – ze szczególną uwagą wybaczenia przeszłości sobie oraz innym. –

Codzienne nawyki osłabiające poczucie wartości:

1. Zakładanie/analizowanie najgorszego scenariusza.

2. Częste używanie powinnam”, np. powinnam to lepiej zrobić, powinnam być szczuplejsza, powinnam być mądrzejsza.

3. Generalizowanie – np. Ja nigdy nie dam rady”, Ja zawsze popełniam te same błędy”.

4 Odrzucanie” komplementów, pomniejszanie swoich osiągnięć – np. Daj spokój, każdy by sobie z tym poradził”.

5. Porównywanie do innych. Zwłaszcza porównywanie tzw. zaplecza (Twoje problemy) do tzw. czyjejś wystawy (czyjś wizerunek na zewnątrz).

6. Branie całej winy na siebie, nawet w pośrednich sytuacjach – np. czujesz odpowiedzialność za wybory swoich dzieci, bierzesz cała winę na siebie w przypadku kryzysu w małżeństwie.

7. Przerzucania winy na otoczenie – przeciwieństwo brania całej winy na siebie – gdyby nie on/ona nigdy bym się tak nie zachowała.

8. Uznawanie swoich odczuć za fakty – czyli odczucia myśli, które generujesz na podstawie wydarzeń, przyjmujesz za obiektywne fakty.

Ania Osiecka – coach ze specjalizacją relacje. Absolwentka i członek Instytutu Coachingu Relacji w Kalifornii, z którym od lat współpracuje przy projektach badawczo-rozwojowych.

Pracuje głównie z kobietami, pomaga im zamknąć przeszłość, pokonać blokady, negatywne myśli i brak wiary, stojący najczęściej na drodze do szczęśliwego związku.

Jej sposób pracy opiera się na wieloletniej praktyce, sprawdzonej na dziesiątkach tysięcy kobiet na całym świecie. Korzystając z jej programów wsparcia, masz pewność, że otrzymujesz narzędzia, które są tak przygotowane, aby były skuteczne dla osób o różnych temperamentach, różnych wzorcach czy doświadczeniu z przeszłości. Głównym celem Ani jest to, aby każdy z kim pracuje, otrzymał gotowe do wdrożenia strategie, zaprojektowane tak, by w możliwe najkrótszym czasie osiągnął swoje cele!

W swojej pracy Ania łączy unikatowe narzędzia coachingowe opracowane przez wspomniany Relationship Coaching Institute, techniki pracy z podświadomością Terapii Linii Czasu oraz techniki afirmacji i medytacji Ho’oponopono.

To, za co najczęściej cenią ją klienci to otwarte serce, brak osądzania, stałe wsparcie i elastyczność w dostosowywaniu tempa i procesu do indywidualnych potrzeb.

Jej 4 główne programy pracy indywidualnej to:

Nowy początek – dedykowany osobom po rozstaniu, rozwodzie i chcących odbudować swoje życie osobiste, lub tych, które nigdy nie były w stałym związku.

Zostać czy odejść – dedykowany osobom w związku, borykającym się z dylematem: „Czy ten związek jest dla mnie? Powinnam dalej próbować czy odejść?”.

Szczęśliwy związek – dedykowany osobom, które są w związku i przeżywają kryzys, dotykają je problemy komunikacyjne, oddalenie, znudzenie itp.

Poczucie wartości – dedykowany każdemu, kto męczy się z negatywnym dialogiem wewnętrznym, ma sporo obaw, brak motywacji w działaniu, brak wiary w siebie i poczucia pewności w decyzjach oraz działaniach.

Skorzystaj z Sesji Strategicznej

Treningi video, stworzone przez Anię, które pomogą Ci samodzielnie, krok po kroku, rozwiązać Twoje problemy:

5 Kroków do szczęśliwego związku po rozstaniu

5 Kroków do stabilnego poczucia wartości

Sesja Quick Fix – Randki Online

Sesja Quick Fix – Mapa Komunikacji

[/fusion_text][fusion_title title_type=”highlight” rotation_effect=”clipIn” display_time=”1200″ highlight_effect=”underline_zigzag” loop_animation=”on” highlight_width=”9″ highlight_top_margin=”0″ before_text=”O tym będziemy rozmawiać 08.04.2021 o godz 19.00, w programie Kobiecy dyskurs TV, na kanale FB Kobieca Sprawa!” rotation_text=”” highlight_text=”Koniecznie napisz czy będziesz i wpisz pytania, na które odpowiemy w trakcie spotkania?” after_text=”” hide_on_mobile=”small-visibility,medium-visibility,large-visibility” sticky_display=”normal,sticky” class=”” id=”” content_align_medium=”” content_align_small=”” content_align=”left” size=”1″ font_size=”” animated_font_size=”” fusion_font_family_title_font=”” fusion_font_variant_title_font=”” line_height=”” letter_spacing=”” text_shadow=”no” text_shadow_vertical=”” text_shadow_horizontal=”” text_shadow_blur=”0″ text_shadow_color=”” margin_top_medium=”” margin_bottom_medium=”” margin_top_small=”” margin_bottom_small=”” margin_top=”” margin_bottom=”” margin_top_mobile=”” margin_bottom_mobile=”” text_color=”” animated_text_color=”” highlight_color=”” style_type=”default” sep_color=”” animation_type=”” animation_direction=”left” animation_speed=”0.3″ animation_offset=””]

Your Content Goes Here

[/fusion_title]

  [/fusion_builder_column][fusion_builder_column type=”1_1″ layout=”1_1″ align_self=”auto” content_layout=”column” align_content=”flex-start” content_wrap=”wrap” spacing=”” center_content=”no” link=”” target=”_self” min_height=”” hide_on_mobile=”small-visibility,medium-visibility,large-visibility” sticky_display=”normal,sticky” class=”” id=”” type_medium=”” type_small=”” order_medium=”0″ order_small=”0″ dimension_spacing_medium=”” dimension_spacing_small=”” dimension_spacing=”” dimension_margin_medium=”” dimension_margin_small=”” margin_top=”” margin_bottom=”” padding_medium=”” padding_small=”” padding_top=”” padding_right=”” padding_bottom=”” padding_left=”” hover_type=”none” border_sizes=”” border_color=”” border_style=”solid” border_radius=”” box_shadow=”no” dimension_box_shadow=”” box_shadow_blur=”0″ box_shadow_spread=”0″ box_shadow_color=”” box_shadow_style=”” background_type=”single” gradient_start_color=”” gradient_end_color=”” gradient_start_position=”0″ gradient_end_position=”100″ gradient_type=”linear” radial_direction=”center center” linear_angle=”180″ background_color=”” background_image=”” background_image_id=”” background_position=”left top” background_repeat=”no-repeat” background_blend_mode=”none” animation_type=”” animation_direction=”left” animation_speed=”0.3″ animation_offset=”” filter_type=”regular” filter_hue=”0″ filter_saturation=”100″ filter_brightness=”100″ filter_contrast=”100″ filter_invert=”0″ filter_sepia=”0″ filter_opacity=”100″ filter_blur=”0″ filter_hue_hover=”0″ filter_saturation_hover=”100″ filter_brightness_hover=”100″ filter_contrast_hover=”100″ filter_invert_hover=”0″ filter_sepia_hover=”0″ filter_opacity_hover=”100″ filter_blur_hover=”0″ last=”true” border_position=”all” first=”true”][fusion_title title_type=”text” rotation_effect=”bounceIn” display_time=”1200″ highlight_effect=”circle” loop_animation=”off” highlight_width=”9″ highlight_top_margin=”0″ before_text=”” rotation_text=”” highlight_text=”” after_text=”” hide_on_mobile=”small-visibility,medium-visibility,large-visibility” sticky_display=”normal,sticky” class=”” id=”” content_align_medium=”” content_align_small=”” content_align=”left” size=”1″ font_size=”” animated_font_size=”” fusion_font_family_title_font=”” fusion_font_variant_title_font=”” line_height=”” letter_spacing=”” text_shadow=”no” text_shadow_vertical=”” text_shadow_horizontal=”” text_shadow_blur=”0″ text_shadow_color=”” margin_top_medium=”” margin_bottom_medium=”” margin_top_small=”” margin_bottom_small=”” margin_top=”” margin_bottom=”” margin_top_mobile=”” margin_bottom_mobile=”” text_color=”” animated_text_color=”” highlight_color=”” style_type=”default” sep_color=”” animation_type=”” animation_direction=”left” animation_speed=”0.3″ animation_offset=””]

  Obejrzyj też rozmowę o tym jakie blokady przeszkadzają w tworzeniu szczęśliwego związku:

  Jaka jest pierwsza blokada na drodze do szczęśliwego związku? Co ma zrobić osoba, której totalnie brak nadziei? Po czym rozpoznać, że ja albo ktoś nie pogodził się z przeszłością? Co w przypadku jeśli się okaże, że nie pogodziłam się z przeszłością? Jak mam rozpoznać i zrozumieć swój wewnętrzny głos? Skupimy się na tym, aby Twoja lista marzeń i dostosuj się w namacalną rzeczywistość. Szczególnie ta, która dotyczy miłości, poczucia wartości i szczególnie! Podcastów inauguruje przedsprzedaż kursów autorki adresowanych do kobiet pragnących wzmocnić siebie i swoje relacje na każdej płaszczyźnie życia.

  [/fusion_title][fusion_youtube id=”https://www.youtube.com/watch?v=hleZB8dxIP4&t=532s” alignment=”” width=”” height=”” autoplay=”false” api_params=”” hide_on_mobile=”small-visibility,medium-visibility,large-visibility” class=”” css_id=”” /][/fusion_builder_column][/fusion_builder_row][/fusion_builder_container][fusion_builder_container type=”flex” hundred_percent=”no” hundred_percent_height=”no” min_height=”” hundred_percent_height_scroll=”no” align_content=”stretch” flex_align_items=”flex-start” flex_justify_content=”flex-start” flex_column_spacing=”” hundred_percent_height_center_content=”yes” equal_height_columns=”no” container_tag=”div” menu_anchor=”” hide_on_mobile=”small-visibility,medium-visibility,large-visibility” status=”published” publish_date=”” class=”” id=”” link_color=”” link_hover_color=”” border_sizes=”” border_sizes_top=”” border_sizes_right=”” border_sizes_bottom=”” border_sizes_left=”” border_color=”” border_style=”solid” spacing_medium=”” margin_top_medium=”” margin_bottom_medium=”” spacing_small=”” margin_top_small=”” margin_bottom_small=”” margin_top=”” margin_bottom=”” padding_dimensions_medium=”” padding_top_medium=”” padding_right_medium=”” padding_bottom_medium=”” padding_left_medium=”” padding_dimensions_small=”” padding_top_small=”” padding_right_small=”” padding_bottom_small=”” padding_left_small=”” padding_top=”” padding_right=”” padding_bottom=”” padding_left=”” box_shadow=”no” box_shadow_vertical=”” box_shadow_horizontal=”” box_shadow_blur=”0″ box_shadow_spread=”0″ box_shadow_color=”” box_shadow_style=”” z_index=”” overflow=”” gradient_start_color=”” gradient_end_color=”” gradient_start_position=”0″ gradient_end_position=”100″ gradient_type=”linear” radial_direction=”center center” linear_angle=”180″ background_color=”” background_image=”” background_position=”center center” background_repeat=”no-repeat” fade=”no” background_parallax=”none” enable_mobile=”no” parallax_speed=”0.3″ background_blend_mode=”none” video_mp4=”” video_webm=”” video_ogv=”” video_url=”” video_aspect_ratio=”16:9″ video_loop=”yes” video_mute=”yes” video_preview_image=”” absolute=”off” absolute_devices=”small,medium,large” sticky=”off” sticky_devices=”small-visibility,medium-visibility,large-visibility” sticky_background_color=”” sticky_height=”” sticky_offset=”” sticky_transition_offset=”0″ scroll_offset=”0″ animation_type=”” animation_direction=”left” animation_speed=”0.3″ animation_offset=”” filter_hue=”0″ filter_saturation=”100″ filter_brightness=”100″ filter_contrast=”100″ filter_invert=”0″ filter_sepia=”0″ filter_opacity=”100″ filter_blur=”0″ filter_hue_hover=”0″ filter_saturation_hover=”100″ filter_brightness_hover=”100″ filter_contrast_hover=”100″ filter_invert_hover=”0″ filter_sepia_hover=”0″ filter_opacity_hover=”100″ filter_blur_hover=”0″][fusion_builder_row][fusion_builder_column type=”1_1″ layout=”1_1″ align_self=”auto” content_layout=”column” align_content=”flex-start” content_wrap=”wrap” spacing=”” center_content=”no” link=”” target=”_self” min_height=”” hide_on_mobile=”small-visibility,medium-visibility,large-visibility” sticky_display=”normal,sticky” class=”” id=”” type_medium=”” type_small=”” order_medium=”0″ order_small=”0″ dimension_spacing_medium=”” dimension_spacing_small=”” dimension_spacing=”” dimension_margin_medium=”” dimension_margin_small=”” margin_top=”” margin_bottom=”” padding_medium=”” padding_small=”” padding_top=”” padding_right=”” padding_bottom=”” padding_left=”” hover_type=”none” border_sizes=”” border_color=”” border_style=”solid” border_radius=”” box_shadow=”no” dimension_box_shadow=”” box_shadow_blur=”0″ box_shadow_spread=”0″ box_shadow_color=”” box_shadow_style=”” background_type=”single” gradient_start_color=”” gradient_end_color=”” gradient_start_position=”0″ gradient_end_position=”100″ gradient_type=”linear” radial_direction=”center center” linear_angle=”180″ background_color=”” background_image=”” background_image_id=”” background_position=”left top” background_repeat=”no-repeat” background_blend_mode=”none” animation_type=”” animation_direction=”left” animation_speed=”0.3″ animation_offset=”” filter_type=”regular” filter_hue=”0″ filter_saturation=”100″ filter_brightness=”100″ filter_contrast=”100″ filter_invert=”0″ filter_sepia=”0″ filter_opacity=”100″ filter_blur=”0″ filter_hue_hover=”0″ filter_saturation_hover=”100″ filter_brightness_hover=”100″ filter_contrast_hover=”100″ filter_invert_hover=”0″ filter_sepia_hover=”0″ filter_opacity_hover=”100″ filter_blur_hover=”0″ last=”true” border_position=”all” first=”true”][fusion_text columns=”” column_min_width=”” column_spacing=”” rule_style=”default” rule_size=”” rule_color=”” content_alignment_medium=”” content_alignment_small=”” content_alignment=”” hide_on_mobile=”small-visibility,medium-visibility,large-visibility” sticky_display=”normal,sticky” class=”” id=”” font_size=”” fusion_font_family_text_font=”” fusion_font_variant_text_font=”” line_height=”” letter_spacing=”” text_color=”” animation_type=”” animation_direction=”left” animation_speed=”0.3″ animation_offset=””]

  NIE MASZ CZASU OGLĄDAĆ? NIC NIE SZKODZI. WYSŁUCHAJ W MIĘDZYCZASIE PODCASTÓW  Z  ANNĄ OSIECKĄ!

  [/fusion_text][/fusion_builder_column][/fusion_builder_row][/fusion_builder_container][fusion_builder_container type=”flex” hundred_percent=”no” hundred_percent_height=”no” min_height=”” hundred_percent_height_scroll=”no” align_content=”stretch” flex_align_items=”flex-start” flex_justify_content=”flex-start” flex_column_spacing=”” hundred_percent_height_center_content=”yes” equal_height_columns=”no” container_tag=”div” menu_anchor=”” hide_on_mobile=”small-visibility,medium-visibility,large-visibility” status=”published” publish_date=”” class=”” id=”” link_color=”” link_hover_color=”” border_sizes=”” border_sizes_top=”” border_sizes_right=”” border_sizes_bottom=”” border_sizes_left=”” border_color=”” border_style=”solid” spacing_medium=”” margin_top_medium=”” margin_bottom_medium=”” spacing_small=”” margin_top_small=”” margin_bottom_small=”” margin_top=”” margin_bottom=”” padding_dimensions_medium=”” padding_top_medium=”” padding_right_medium=”” padding_bottom_medium=”” padding_left_medium=”” padding_dimensions_small=”” padding_top_small=”” padding_right_small=”” padding_bottom_small=”” padding_left_small=”” padding_top=”” padding_right=”” padding_bottom=”” padding_left=”” box_shadow=”no” box_shadow_vertical=”” box_shadow_horizontal=”” box_shadow_blur=”0″ box_shadow_spread=”0″ box_shadow_color=”” box_shadow_style=”” z_index=”” overflow=”” gradient_start_color=”” gradient_end_color=”” gradient_start_position=”0″ gradient_end_position=”100″ gradient_type=”linear” radial_direction=”center center” linear_angle=”180″ background_color=”” background_image=”” background_position=”center center” background_repeat=”no-repeat” fade=”no” background_parallax=”none” enable_mobile=”no” parallax_speed=”0.3″ background_blend_mode=”none” video_mp4=”” video_webm=”” video_ogv=”” video_url=”” video_aspect_ratio=”16:9″ video_loop=”yes” video_mute=”yes” video_preview_image=”” absolute=”off” absolute_devices=”small,medium,large” sticky=”off” sticky_devices=”small-visibility,medium-visibility,large-visibility” sticky_background_color=”” sticky_height=”” sticky_offset=”” sticky_transition_offset=”0″ scroll_offset=”0″ animation_type=”” animation_direction=”left” animation_speed=”0.3″ animation_offset=”” filter_hue=”0″ filter_saturation=”100″ filter_brightness=”100″ filter_contrast=”100″ filter_invert=”0″ filter_sepia=”0″ filter_opacity=”100″ filter_blur=”0″ filter_hue_hover=”0″ filter_saturation_hover=”100″ filter_brightness_hover=”100″ filter_contrast_hover=”100″ filter_invert_hover=”0″ filter_sepia_hover=”0″ filter_opacity_hover=”100″ filter_blur_hover=”0″][fusion_builder_row][fusion_builder_column type=”1_1″ layout=”1_1″ align_self=”auto” content_layout=”column” align_content=”flex-start” content_wrap=”wrap” spacing=”” center_content=”no” link=”” target=”_self” min_height=”” hide_on_mobile=”small-visibility,medium-visibility,large-visibility” sticky_display=”normal,sticky” class=”” id=”” type_medium=”” type_small=”” order_medium=”0″ order_small=”0″ dimension_spacing_medium=”” dimension_spacing_small=”” dimension_spacing=”” dimension_margin_medium=”” dimension_margin_small=”” margin_top=”” margin_bottom=”” padding_medium=”” padding_small=”” padding_top=”” padding_right=”” padding_bottom=”” padding_left=”” hover_type=”none” border_sizes=”” border_color=”” border_style=”solid” border_radius=”” box_shadow=”no” dimension_box_shadow=”” box_shadow_blur=”0″ box_shadow_spread=”0″ box_shadow_color=”” box_shadow_style=”” background_type=”single” gradient_start_color=”” gradient_end_color=”” gradient_start_position=”0″ gradient_end_position=”100″ gradient_type=”linear” radial_direction=”center center” linear_angle=”180″ background_color=”” background_image=”” background_image_id=”” background_position=”left top” background_repeat=”no-repeat” background_blend_mode=”none” animation_type=”” animation_direction=”left” animation_speed=”0.3″ animation_offset=”” filter_type=”regular” filter_hue=”0″ filter_saturation=”100″ filter_brightness=”100″ filter_contrast=”100″ filter_invert=”0″ filter_sepia=”0″ filter_opacity=”100″ filter_blur=”0″ filter_hue_hover=”0″ filter_saturation_hover=”100″ filter_brightness_hover=”100″ filter_contrast_hover=”100″ filter_invert_hover=”0″ filter_sepia_hover=”0″ filter_opacity_hover=”100″ filter_blur_hover=”0″ last=”true” border_position=”all” first=”true”][fusion_title title_type=”highlight” rotation_effect=”bounceIn” display_time=”1200″ highlight_effect=”underline_zigzag” loop_animation=”off” highlight_width=”9″ highlight_top_margin=”0″ before_text=”” rotation_text=”” highlight_text=”ZOBACZ CO DLA CIEBIE MAMY!” after_text=”” hide_on_mobile=”small-visibility,medium-visibility,large-visibility” sticky_display=”normal,sticky” class=”” id=”” content_align_medium=”” content_align_small=”” content_align=”left” size=”1″ font_size=”” animated_font_size=”” fusion_font_family_title_font=”” fusion_font_variant_title_font=”” line_height=”” letter_spacing=”” text_shadow=”no” text_shadow_vertical=”” text_shadow_horizontal=”” text_shadow_blur=”0″ text_shadow_color=”” margin_top_medium=”” margin_bottom_medium=”” margin_top_small=”” margin_bottom_small=”” margin_top=”” margin_bottom=”” margin_top_mobile=”” margin_bottom_mobile=”” text_color=”” animated_text_color=”” highlight_color=”” style_type=”default” sep_color=”” animation_type=”” animation_direction=”left” animation_speed=”0.3″ animation_offset=””]

  Your Content Goes Here

  [/fusion_title][fusion_products_slider picture_size=”auto” cat_slug=”szkolenia-kursy” number_posts=”5″ offset=”0″ out_of_stock=”include” carousel_layout=”title_below_image” autoplay=”no” columns=”5″ column_spacing=”13″ scroll_items=”” show_nav=”yes” mouse_scroll=”no” show_cats=”yes” show_price=”yes” show_sale=”no” show_buttons=”yes” hide_on_mobile=”small-visibility,medium-visibility,large-visibility” class=”” id=”” /][/fusion_builder_column][/fusion_builder_row][/fusion_builder_container]