Jak odblokować czakrę gardła?

…i moce wewnętrzne (które mogą być używane również na zewnątrz).

Czakry mogą być otwarte bądź zamknięte (lub po części – w zależności od ilości przepuszczanej energii). Wszystkie czakry odpowiadają za określone cechy i zdolności – od bardzo przyziemnych po zaawansowane. Otworzenie każdej następnej powoduje wzniesienie się na wyższy poziom duchowy.

Czakra gardła- czakra piąta położona w dolnej części gardła związana jest ze zmysłem słuchu i żywiołem eteru. Energetycznie łączy się z gruczołami tarczycy i wpływa na funkcjonowanie gardła, tchawicy, oskrzeli, migdałów, strun głosowych.

Czakrze tej przypisany jest kolor błękitny /16płatków/. Mieszkają w niej Bóstwa: Ambara, Sadaśiwa i Śakini. Czakra gardła łączy energetycznie głowę z resztą ciała. Dzięki niej wyrażamy pragnienia i potrzeby oraz swoje emocje, jak krzyk, płacz, śmiech czy smutek. Człowiek z rozwiniętą czakrą gardła jest spontaniczny, łatwiej się kontaktuje z otoczeniem, ma odwagę wyrażania siebie i swoich potrzeb.

Rozwinięta czakra gardła daje poczucie wolności, bo mamy świadomość pewności siebie, nie poddajemy się opiniom innych ludzi; twórczość, inteligencja analityczna, wiedza, nauka, komunikacja, samoekspresja, kariera, realizacja marzeń, dynamiczność, przebojowość, delikatność, szczerość, zdolności muzyczne. Dzięki niej otwieramy swoje uszy , odbieramy swój wewnętrzny głos i łatwiej kontaktujemy się z naszymi opiekunami duchowymi.

Zaburzenia tej czakry powodują kłopoty z wymową, np. jąkanie się; z przekazem myśli za pomocą słów. Nadmiar energii sprawia, że mówimy zbyt wiele, popadamy w gadatliwość, występują choroby gardeł i uszu, karku, zębów, zapalenie nerwów twarzy. Niedobór natomiast powoduje zamknięcie się w sobie, kłopoty z samowyrażaniem , nieśmiałość, natręctwa, obsesje, nadmierne przywiązanie do autorytetów, brak własnego zdania, tchórzostwo, sarkazm, złośliwość, uszczypliwość, ukrywanie swojej prawdziwej twarzy, nadmierne racjonalizowanie, obsesyjne przywiązanie do naukowego poglądu na świat, pijaństwo, ciągłe szukanie kontaktu z innymi, niezdrowy tryb życia.

Często mamy skojarzenia, np. w życiu codziennym uczucia, że coś nam stoi w gardle lub takie uczucie, jak ściskanie w gardle. Rozwój odbywa się w okresie 15,16 – 21,22 lata. Wizualizujemy: bezchmurne lazurowe niebo , błękitne morze, wsłuchujemy się w szum fal; słuchanie relaksującej muzyki, kontemplacja niebieskiego, czystego nieba ; koncentrujemy się na centrum gardła, oddychamy wolnym, głębokim oddechem, aby ten oddech wpływał i wypływał z czakry gardła. (ok. 11 minut).

Afirmacje : „Otwieram się na łatwość porozumienia z innymi ludźmi”

Kamienie: halcedon, turkus, Lapis lazuli, akwamaryn, niebieski agat, niebieski turmalin, niebieski kwarc, niebieski topaz, kamień księżycowy.

Podsumowanie: Żadne z czakr nie są złe, bo wszystkie odpowiadają za dobre cechy. Unikać należy zarówno blokad i niedoładowań czakr, jak i przeładowań nadmiarem energii. W stanie idealnym, przez wszystkie energia powinna swobodnie płynąć. Niekorzystne, a niekiedy nawet niebezpieczne są sytuacje, gdy wyższe czakry są przeładowane, a niższe niedoczynne. Powoduje to różnorodne komplikacje życiowe.

Mantra:HAM

Głoska:E

Mudra:Krzyżujemy palce bez kciuków

źródło: Artelis.pl.