Beata Izabela Pilarek

BEATA IZABELA PILAREK

 

BEATA IZABELA PILAREK

RACJONALNA TERAPIA ZACHOWANIA, SOCJOLOGIA,

WSPARCIE KOBIET PO OPERACJACH OKALECZAJĄCYCH SROM

SZYJKĘ MACICY I MACICĘ

 

Sama doświadczyłam jak trudno znaleźć słowaktóre nie sprawiają zakłopotania rozmówcy, aby wytłumaczyć z czym ma się problem. I na koniec, jak trudno znaleźć (!) odpowiedniego lekarza, który będzie wiedział, jak pomóc. To sprawiło, że powstała ta strona. 

– Beata Izabela Pilarek

 

Właścicielka i Redaktor Naczelna portalu www.jesteskobieta.pl , socjolog, mówca motywacyjny, ukończyła kurs Racjonalnej Terapii Zachowania, twórczyni i realizatorka projektu ogólnopolskiego dotyczącego chorób sromu, szyjki macicy i macicy, edykacji, wsparcia dla kobiet po operacjach okaleczających na sromie,  ale przede wszystkim kobieta, która „na własnej skórze” przekonała się jak trudno rozmawiać, znaleźć informacje na temat chorób sromu, nowotworu sromu. 

Otrzymała nagrody:

„Businesswoman roku 2020″ od Europejskiego Klubu Kobiet Biznesu

„Kobieta, która Inspiruje 2020″ od wydawnictwa I.D. Media

Pisano o niej:

ONET:

„Jestem jak po rytualnym obrzezaniu, ale dzięki temu nadal żyję”

– Przez sześć lat ginekolodzy leczyli mnie na grzybicę. Wmawiano mi, że jestem brudasem, że się nie myję. Gdy pojawiałam się w gabinecie lekarskim, podchodzono do mnie z obrzydzeniem – mówi Beata Pilarek, u której osiem lat temu zdiagnozowano nowotwór sromu.

SZCZYPTA LUKSUSU:

Moją Pasją Jest Życie

NIEZDIAGNOZOWANI

Walką z rakiem sromu jako tabu przykuwa uwagę otoczenia i mediów. Diagnoza to zasługa determinacji.

 

OFERTA WSPARCIA:

Sesje terapeutyczne online, telefonicznie dla Kobiet po zabiegach ginekologicznych i po operacjach okaleczających ginekologicznych.

Wiem jak się czujesz. Wiem jakie myśli zaprzątają Twoją głowę. Czujesz się gorsza, zdezelowana, „pustym kubłem”, mało kobieca, o ile w ogóle kobieca. Każdego dnia, gdy widzisz blizny, gdy dotykasz swojego ciała myjąc je, wyczuwasz blizny, zmiany jakie zostały po operacjach, nie lubisz go, nie lubisz siebie. Gdy jesteś po zabiegach na sromie boisz się nawet iść do toalety, bo po każdym skorzystanie musisz wytrzeć się papierem toaletowym, dotknąć  siebie! A w głowie masz cały czas strach, ból i obrzydzenie, które też czasem się pojawia. Znam to, bardzo dobrze, bo miałam tak samo. Kiedy pierwszy raz zobaczyłam swoje ciało po pierwszej operacji dostałam ataku paniki i wylądowałam na pogotowiu.

Wiem, że każda myśl o życiu intymnym graniczy z czymś niedorzecznym i czymś co już jest poza Tobą, no bo jesteś „wycięta”. Kiedy Twój partner się do ciebie zbliża, najczęściej odpychasz go, albo udajesz „że znowu boli Cię głowa”. Boisz się, że może odejść, że znajdzie sobie inną, ale Twój strach i Twoje poczucie, że nie jesteś już kobieca jest silniejsze. Dodatkowo „ukrywasz” się pod nijakimi i workowatymi ciuchami, żeby tylko nie było Cię widać. Znam to.

Czasem zastanawiasz się, dlaczego Ciebie to spotkało. Szukasz odpowiedzi najczęściej u „dr Google” , który ma w sobie również i milion różnych bzdur, które tylko wbijają Cię w jeszcze gorszy nastrój.

Znam to. Znam te wszystkie odczucia nie tylko z własnego doświadczenia, ale również dzięki tym wszystkim Kobietom, które do tej pory miałam przyjemność spotkać i którym mogłam pokazać, że JESTEŚ KOBIETĄ. KAŻDEGO DNIA. Nadal i wciąż i nic, ani nikt tego nie zmieni.

Dzięki tym sesjom na które Cię zapraszam, na nowo odkryjesz w sobie piękno. Znów ujrzysz siebie jako Piękną i W PEŁNI WARTOŚCIOWĄ Kobietę. Pokarzę Ci jak odbudować siebie na nowo, jak zauważyć to, co ja JUŻ w Tobie widzę. A wiem, że jesteś PIĘKNĄ KOBIETĄ! A każdy dzień jest tego dowodem.

Sesje terapeutyczne online, telefonicznie dla Kobiet z nowotworem ginekologicznym (macicy, szyjki macicy, sromu)

Wiadomość o chorobie jaką jest nowotwór jest niczym grom z jasnego nieba. Nagle cały świat zaczyna nam wirować przed oczami i wpadamy w czarną otchłań strachu. Tak często słyszymy o bardzo przykrych przypadkach osób, które zachorowały. Mamy też i wiedzę o tym, że są ludzie, którzy z tego wychodzą, ale gdy nas to dotyka nagle wszystkie pozytywne emocje odpływają od nas. Mokre od łez poduszki zaczynają być powiernikami naszej duszy, bo boimy się rozmawiać z innymi, bo „przecież i tak nas nie zrozumieją”. Nasze plany na przyszłość nagle odjeżdżają w dal autobusem „to już nie dla Ciebie”. Bardzo często dopadają nas myśli depresyjne, stany lękowe. Jeśli dowiadujemy się, że nowotwór dotyczy naszych części intymnych, naszych narządów płciowych jeszcze trudniej jest nam o tym mówić. Żniwo zbiera traktowanie „tych części” jako tematu tabu.

Ale wcale tak nie musi być! Nie musisz zostać z tym sama!

Poznaj 5 mechanizmów jakie działają w takiej sytuacji:

ZAPRZECZENIE – Nie, to nie może być prawda. To na pewno jakaś pomyłka.

GNIEW – Za co to spotyka akurat mnie? Są na tym świecie gorsi ludzie, którzy na to zasłużyli.

TARGOWANIE – Jak bardziej o siebie zadbam, to może się poprawi. Jak będę się więcej modlił, to wyzdrowieję.

DEPRESJA – To wszystko nie ma najmniejszego sensu.

AKCEPTACJA – Teraz już nic nie zmienię, muszę się pogodzić z losem.

Jestem po to aby POMÓC Ci przejść tą drogę. Jestem dla Ciebie, abyś zobaczyła i poczuła, że rak to nie wyrok. Że nie zależnie od tego ile mamy czasu, korzystajmy z niego w pełni, celebrujmy każdy dzień i czerpy z niego pełnymi garściami.