Wierzymy Zuzannie! Skrzywdzoną jest nastoletnia Zuzanna, którą na domówce u koleżanki kuzyn gospodyni brutalnie zgwałcił.

15 lipca w Szczecinie w Sądzie Rejonowym przy pl. Żołnierza Polskiego odbędzie się rozprawa, na której zapadnie decyzja czy sprawa o gwałt 17-letniej dziewczyny zostanie ostatecznie umorzona, czy też kontynuowana i w związku z tym sprawcy gwałtu zostaną postawione zarzuty.

Sprawa toczy się już półtora roku. Skrzywdzoną jest nastoletnia Zuzanna, którą na domówce u koleżanki kuzyn gospodyni brutalnie zgwałcił.

Sprawca jest synem komisarza prewencji policji w komendzie, gdzie prowadzone było dochodzenie. Co się działo w tej sprawie – przeczytajcie w załączonych linkach.

Sprawa Zuzanny jest znana, po raz pierwszy nastoletnia ofiara i wspierająca ją matka pokazały twarz i wystąpiły pod nazwiskiem. Mówiły: „To nie my powinnyśmy się wstydzić. To nie nas zawstydzacie”.

Dzisiaj mama Zuzanny mówi:

„Ofiara gwałtu powinna być chroniona a nie stygmatyzowana. Tłumaczyć powinien się winny a nie ofiara. Pomóżcie nam wywalczyć kontynuowanie śledztwa.

Gwałt nie jest tylko wtedy, kiedy dziewczyna/kobieta trafia nieprzytomna do szpitala, a sprawcą jest recydywista.

Uwierzcie ofiarom, a nie gwałcicielom. Jeżeli nie poniosą konsekwencji swojego czynu, uznają, że są bezkarni. A to prosta droga do kolejnych gwałtów. Moja córka ponosi ogromne konsekwencje gwałtu. I będzie je ponosić jeszcze długo, o tyle dłużej, o ile sprawca będzie bezkarny.

Nasze psychiczne wyczerpanie sprawą jest ogromne. Nikt z państwowych organów nie pomógł i nie wsparł córki jako ofiary. Mogłyśmy liczyć tylko i wyłącznie na wsparcie Fundacji Feminoteka oraz Dziewuchy Dziewuchom. Gdyby nie to, nie byłoby nas stać psychicznie i materialnie na podjęcie walki o sprawiedliwość. Nadal w nią wierzymy. Także w to, że winny zostanie ukarany”.

Będziemy pod sądem w Szczecinie, by wesprzeć Zuzannę i jej mamę, by pokazać, że nie zgadzamy się na takie traktowanie!
Bądź z nami.
Bądź z Zuzanną.

Chcemy rzetelnego procesu i osądzenia sprawcy.

Nie chcemy zrobić nic, co mogłoby zaszkodzić Zuzannie. Działamy więc w bezpośrednim porozumieniu z Zuzanną i jej mamą, a także Fundacją Feminoteka i Dziewuchami, które wspierają Zuzanne i znają sprawę.

Kontakt: Bogna Czałczyńska, mail: bognacz@hot.pl

👉Organizatorzy: Dziewuchy Szczecin, Fundacja Feminoteka, Antyprzemocowa Sieć Kobiet.
👉Partnerzy: Kongres Kobiet w Szczecinie.
👉 W akcji uczestniczyć będą posłanka Katarzyna Kotula i senatorka Magdalena Kochan – Senator RP z Zachodnipomorskiego

🙋‍♀️🙋‍♀️🙋‍♀️Akcję wspierają członkinie Antyprzemocowej Sieci Kobiet i organizatorki akcji Nazywam się Miliard/ One BIllion Rising Poland

Materiały, które na temat sprawy ukazały się w mediach:

„Obdukcja lekarska potwierdziła, że doszło do gwałtu. Biegły psycholog potwierdził, że dziewczyna mówi prawdę (…). Mimo że policja dysponuje obdukcją lekarską, opinią biegłego psychologa potwierdzającą, że dziewczyna nie konfabuluje, podejrzewany nie został zatrzymany.” (Materiał TVN „17-latka zgwałcona na imprezie urodzinowej? >>Syn nie ma sobie nic do zarzucenia<< https://uwaga.tvn.pl/reportaze,2671,n/17-latka-zgwalcona-na-imprezie-urodzinowej-syn-nie-ma-sobie-nic-do-zarzucenia-oficjalna-strona-progr,293369.html?fbclid=IwAR2K2o3EhTvH_IOODzBSX1A3wQqjtcf47vSiqQQB0Ceg_3GJ8UCVWJ0hX5E)

„Psycholog orzekł, że 17-latka, która twierdzi, że została zgwałcona, nie konfabuluje. Domniemany sprawca nie został nawet zatrzymany. To syn wysokiego rangą oficera szczecińskiej policji.”

żródła:

https://szczecin.wyborcza.pl/szczecin/7,34939,24764758,domowka-niebieski-drink-syn-oficera-policji-i-sledztwo-w.html?fbclid=IwAR2-CFUP2Hr94tu_3GyM61BEnftkTA4YytpvPZ3hWOCrsmyvdGiNZSD6wI0,

https://kobieta.wp.pl/nastolatka-zgwalcona-na-domowce-matka-zuzy-mowi-jak-teraz-wyglada-ich-zycie-6447480967817345a?c=96&fbclid=IwAR0RSrrV9j74_XHNoVfP5SmJJEXu8dtlLFlKkPQIs2hvuoqA5eDLmqWUN4M&src01=6a4c8

https://gs24.pl/co-sie-zdarzylo-na-domowce-w-szczecinie-nastolatka-twierdzi-ze-zostala-zgwalcona-przez-syna-policjanta/ar/c1-14119959?fbclid=IwAR05Wmq_CVAu5q1YMh4qs4kHWkzyOkiTe7PXtwdChnzWdUj_nPGVlwKm320)