Hobby zwiększy szanse? #Wyróżnij się część IV

 

 Zawsze gdy rozważam wybór kandydata, którego zaproszę na rozmowę – spoglądam na sekcję ,,Zainteresowania” w jego CV. 

-Paulina Podolska, SEO Enterroom

Zastanawialiście się czy w ogóle dodawać ,,Hobby” w swoim CV?

Odpowiadamy : Oczywiście, że tak! Mało tego dzięki temu skutecznie możesz przyciągnąć uwagę rekrutera. Trzeba tylko znaleźć dobry sposób na opisanie swoich zainteresowań. Filmy, podróże czy czytanie książek nie są niczym wyjątkowym… Około 70 % kandydatów wpisuje właśnie takie zainteresowania. Ty musisz się wyróżnić aby zostać wyłonionym ! 

Zastanów się co Cię Wyróżnia

Jeżeli rzeczywiście uwielbiasz oglądać filmy, wybierz jeden konkretny rodzaj, który Cię fascynuje. Martin Scorsese to Twój ulubiony reżyser? Wymień właśnie jego! Kto wie, może rekruter, który trzyma w ręku Twoje CV również przepada za jego filmami  i poczuje lekką więź między Tobą czytając taką informację. A już na pewno wyróżnisz się na tle innych kandydatów, nie wysilających się przy tej ważnej części CV. 

Lubisz podróżować ? Wpisz konkretny region, który szczególnie Cię fascynuje. 

Uwielbiasz gotować? Nie pisz tylko gotowanie. Postaraj się wyróżnić konkretny rodzaj kuchni, który lubisz.

Czytasz dużo książek ? Oczywiście zamieść to w CV! Ale z naciskiem na te, które fascynują Cię najbardziej. Rozwój osobisty, relacje międzyludzkie, kryminalistyczne, beletrystyka…

Złota rada od Rekrutera:

→ Potwierdź swoją osobowość  i kompetencje zainteresowaniami.

Zainteresuj sobą rekrutera. Przypomnij sobie  Etap 2 naszego challengu, w którym zachęcamy wyobrazić sobie… randkę z rekruterem! Ludzie z pasją są bardzo pożądani zarówno w życiu jak i w pracy. Pomyśl czym lubisz zajmować się w czasie wolnym i w ciekawy sposób przedstaw to w swoim CV. 

Jeżeli jesteś ekstrawertyczny,  tak zwany “teamlider” i lubisz gry zespołowe – świetnie się składa. Podkreśla to Twoją umiejętność pracy w grupie. 

Uwielbiasz chodzić po górach ? – Może sugerować to Twoją determinację i motywację w osiąganiu celów. 

Jeżeli starasz się o posadę kelnerki – możesz wpisać w zainteresowania zasady savoir-vivre. 

Prowadzisz swojego bloga i stronę na Facebooku a starasz się o stanowisko związane z marketingiem ? Nie możesz tego pominąć w swoich Hobby w CV!

Uwaga! Ważne. Nie wpisuj nieprawdziwych informacji. Zainteresować rekrutera i zostać zaproszonym na rozmowę to jedno. Drugie to potrafić opowiedzieć o swoich pasjach nieco szerzej. Wysoce prawdopodobne jest bowiem, że padnie pytanie odnośnie tego co wpisałeś CV. A pamiętaj, że każde kłamstwo jest w błyskawicznym tempie weryfikowane na rozmowie twarzą w twarz i ciężko jest później wyjść z tego z obronną twarzą. Nie wymyślaj więc swoich zainteresowań, jedynie zastanów się w jaki, lepszy sposób opisać je w CV. Może Cię to też skłonić do poszerzenia wiedzy na temat Twojej pasji i z przyjemnością zapamiętasz nazwisko swojego ulubionego reżysera. 

-Unikaj hobby, które na ogół uchodzą za kontrowersyjne

-Ogranicz się do wybrania maksymalnie 4 konkretnych hobby – ta sekcja nie może być też zbytnio rozbudowana. Jeśli zainteresujesz rekrutera – opowiesz o swojej pasji więcej już na rozmowie kwalifikacyjnej 🙂

I właśnie tego Ci życzymy !

Autor: Romina Kucharska

OLIVIA FOUR
OLIVIA BUSINESS CENTER

Aleja Grunwaldzka 472 b
80-309 Gdańsk
Email: enter@enterroom.pl

Tel:504 186 518

Pomysłodawczyni akcji #wyróżnijsię:

Paulina Podolska, założycielka i właścicielka Enterroom, firmy wspierającej pracodawców ale i też kandydatów. Wykładowca akademicki, opiekun koła naukowego HR – uwielbiający dzielić się wiedzą. Specjalistka w nawiązywaniu kontaktów biznesowych. Znakomicie porusza się w każdym środowisku biznesowym, a łatwość budowania trwałych relacji zawodowych i czerpanie z tego przyjemności doceniają współpracownicy i kontrahenci. Ekspert ds rynku pracy, znawczyni zależności i procesów zachodzących w relacjach: pracownik – pracodawca. Nadzwyczaj ceni kontakt z drugim człowiekiem co w sposób wymierny przekłada się na wzrost wyników wszystkich podjętych przedsięwzięć.