Byłam więziona i gwałcona, dlatego milczałam. Duffy

Osobisty wpis Duffy, piosenkarki, kobiety, która zaznała okropieństwa  gwałtu i zniewolenie poruszył świat. Długo milczała. 10 lat. Wykonała pierwszy krok by się uwolnić od traumy. Trzymamy mocno kciuki!

“Możesz sobie tylko wyobrazić, ile razy myślałem o napisaniu tego.

Sposób, w jaki to bym napisał, jak będę się potem czuł. Cóż, nie do końca jestem pewna, czy teraz jest właściwy czas i co jest dla mnie tak  wyzwalające, że mogę mówić. Nie mogę tego wytłumaczyć.

Wielu z was zastanawia się, co się ze mną stało, gdzie zniknęłam i dlaczego. Skontaktował się ze mną dziennikarz, znalazł sposób, aby się do mnie dotrzeć, a ja ufnie powiedziałem mu wszystko latem ubiegłego roku. Był uprzejmy i cudownie było wreszcie mówić. Prawda jest taka i proszę, zaufaj mi, że teraz ze mną jest wszystko w porządku i jestem bezpieczna…

….zostałam zgwałcona, odurzona narkotykami i przez kilka dni uwięziona. Oczywiście, że przeżyłam. Odzyskiwanie siebie sprzed zajęło trochę czasu. Nie ma lekkiego sposobu, aby to powiedzieć. Ale mogę Wam powiedzieć w ciągu ostatniej dekady, że minęło tysiące dni, kiedy  postanowiłam poczuć ponownie w moim sercu słońce, i teraz ono świeci. Zastanawiasz się, dlaczego nie zdecydowałem się o tym śpiewać, by wyrazić ból? Nie chciałam pokazywać światu smutku w moich oczach. Zadałam sobie pytanie, jak mogę śpiewać z serca, jeśli jest złamane i powoli się rozpada? W najbliższych tygodniach będę publikować wywiad ustny. Jeśli masz jakieś pytania, chciałbym na nie odpowiedzieć w rozmowie głosowej, jeśli mogę.

Wiele dla mnie znaczy  Wasza dobroć okazywana na przestrzeni lat. Jesteście przyjaciółmi Chcę  podziękować za to
Duffy. Proszę uszanujcie, to dla mnie delikatny krok i nie chcę ingerencji w moją rodzinę. Wesprzyj mnie, aby uczynić to pozytywnym doświadczeniem”

 

Tekst oryginalny:

You can only imagine the amount of times I thought about writing this. The way I would write it, how I would feel thereafter. Well, not entirely sure why now is the right time, and what it is that feels exciting and liberating for me to talk. I cannot explain it. Many of you wonder what happened to me, where did I disappear to and why. A journalist contacted me, he found a way to reach me and I told him everything this past summer. He was kind and it felt so amazing to finally speak. The truth is, and please trust me I am ok and safe now, I was raped and drugged and held captive over some days. Of course I survived. The recovery took time. There’s no light way to say it. But I can tell you in the last decade, the thousands and thousands of days I committed to wanting to feel the sunshine in my heart again, the sun does now shine. You wonder why I did not choose to use my voice to express my pain? I did not want to show the world the sadness in my eyes. I asked myself, how can I sing from the heart if it is broken? And slowly it unbroke. In the following weeks I will be posting a spoken interview. If you have any questions I would like to answer them, in the spoken interview, if I can. I have a sacred love and sincere appreciation for your kindness over the years. You have been friends. I want to thank you for that x
Duffy

Please respect this is a gentle move for me to make, for myself, and I do not want any intrusion to my family. Please support me to make this a positive experience.

Jej kultowy singiel “Mercy” osiagnął dziś  78 mln odtworzeń na YouTube.

 

 

Foto: Instagram

Video: VEVO