Niepokalanek mnisi i dzięgiel chiński w walce z dolegliwościami menopauzy

Niepokalanek mnisi i dzięgiel chiński w walce z dolegliwościami menopauzy

W życiu każdej kobiety przychodzi moment, w którym ciało zaczyna dawać sygnały o tym, że okres reprodukcyjny jest bliski końca. Kobiety doświadczają w tym czasie wielu nieprzyjemnych objawów. Niepokalanek mnisi oraz dzięgiel chiński pomagają w ich opanowaniu.

 

Menopauza, inaczej przekwitanie, może zacząć się już po 30 roku życia kobiety, zwykle jednak nadchodzi między 40 a 50 r.ż. W tym okresie kobiecie towarzyszy wiele nieprzyjemnych objawów, zarówno fizycznych jak i psychicznych.

Niepokalanek mnisi oraz dzięgiel chiński to zioła bardzo specyficzne i naturalnie “sprofilowane” na działalność pro-kobiecą. Pomagają zwalczać nieprzyjemne objawy menopauzy, takie jak uderzenia gorąca, zmienność nastrojów czy nawet depresję. Wpływają także na zmniejszenie obrzęków spowodowanych zatrzymaniem wody w organiźmie, które w tym specyficznym okresie przemian ciała kobiety są niestety dość częstą przypadłością.

Wybranych ziół możemy szukać w aptekach i sklepach zielarskich, jednak często ich dostępność jest ograniczona. Zdecydowanie łatwiej będzie zaopatrzyć się w specjalne suplementy diety, które zawierają wymienione substancje. Często uda nam się trafić na różnego rodzaju promocje, dzięki czemu za wspomniane suplementy zapłacimy mniej, niż sugeruje standardowa cena.

Podczas menopauzy psychiczne samopoczucie kobiety może ulec obniżeniu. Bardzo ważne jest wtedy wsparcie rodziny, a przede wszystkim partnera. Kobieta wciąż chce się czuć atrakcyjna i kochana, a szalejące hormony często niestety zaburzają jej obraz rzeczywistości. To trudna faza, jednak przemijająca – parner powinien mieć to na uwadze, wykazując się daleko posuniętą cierpliwością i zrozumieniem. Wspomniane zioła także są w stanie wyraźnie pomóc w walce z tymi objawami menopauzy, więc warto rozważyć suplementację tymi składnikami.

Warto wspomnieć, że dzięgiel chiński nazywany jest “żeńskim żeń-szeniem”, możemy więc wyobrazić sobie, jak silne jest jego działanie, skoro porównywany jest do bodaj najpopularniejszego naturalnego środka leczniczego na świecie.

Autor: mikochan


Menopausal Formula – Twój sposób na walkę z przykrymi dolegliwościami

źródło:  Artelis.pl.