WERYFIKACJA DANYCH? DLACZEGO FACEBOOK NAS IDENTYFIKUJE? TEN TEMAT WZBUDZA DUŻO KONTROWERSJI.

WERYFIKACJA DANYCH? DLACZEGO FACEBOOK NAS IDENTYFIKUJE?  TEN TEMAT WZBUDZA DUŻO KONTROWERSJI.

Posługujesz się na Facebooku swoim prawdziwym imieniem i nazwiskiem? Jeśli nie,  możesz zostać zweryfikowany.

Na początku września 2017 portal ogłosił, że zostaną wprowadzone diametralne zmiany weryfikacji użytkowników. W roku 2016 zaistniało podejrzenie nadużycia platformy podczas kampanii wyborczej w Rosji i wykupowaniu reklam. Po wstępnej analizie i weryfikacji kont oraz wydanych kwot na reklamę, okazało się, że w latach od 06.2015-05.2017, ponad 3000 reklam było podłączone z 470 fałszywymi kontami i stronami na Facebooku,  istnieje prawdopodobieństwo, że te strony zostały połączone i działały w Rosji. Facebook zdaję sobie sprawę, z możliwości nadużywania platformy i w kwietniu br. stworzył „Białą księgę” która nakreślila zrozumienie zagrożenia.

https://fbnewsroomus.files.wordpress.com/2017/04/facebook-and-information-operations-v1.pdf

Facebook sukcesywnie udoskonala technologię weryfikacji użytkowników, w celu wykrywania fałszywych kont prywatnych i firmowych. W ciągu ostatnich miesięcy zostały podjęte działania weryfikacji i blokady fałszywych kont we Francji i Niemczech, stopniowo będą kontrolowane konta w innych krajach. Dodatkowo firmowe strony rozpowszechniające fałszywą reklamę i wiadomości będą miały zakaz reklamowania się na Facebook czy Instagramie. Trwają pracę nad innowacyjnymi technikami wykrywania fałszywych kont, stron czy reklam. FB eksperymentuje nad ich blokowaniem w momencie ich tworzenia, udoskonalany jest system weryfikacji użytkowników poza platformą.

WEDŁUG REGULAMINU FACEBOOKA, KAŻDY UZYTKOWNIK POWINIEN UŻYWAĆ SWOJEGO PRAWDZIWEGO IMIENIA I NAZWISKA.
I może poprosić Cię o potwierdzenie tożsamości,
Nie ma się czego bać 😉 Odbywa się to tak;
-na ekranie pojawia się informacja z prośbą o podanie prawdziwego imienia i nazwiska
(nawet jak masz prawdziwe)
-okresowo masz ograniczony dostęp do niektórych funkcji, aż do momentu potwierdzenia
postępuj zgodnie z instrukcjami, pojawiającymi się na ekranie, możliwe, że pojawi się również prośba o wysłanie skanu dokumentu tożsamości.
-w takim wypadku, należy wysłać skan dowodu/paszportu/lub inny dokument.
Ważne!!!

W celu weryfikacji wysyłając skan dokumentu pozostawiasz widoczne tylko imię i nazwisko, data urodzenia oraz zdjęcie. Wszystkie inne informacje powinny zostać zakryte.

-konto profilowe na Facebooku, mogą mieć tylko osoby które ukończyły 13 lat (w niektórych jurysdykcjach dolny limit wieku może być wyższy). Jeżeli Twoje dziecko, nie osiągnęło wymaganego wieku, utworzyło konto na Facebooku, według wskazań portalu możesz pokazać mu, jak usunąć konto 😉

JAKIE IMIONA I NAZWISKA SĄ DOZWOLONE NA FACEBOOKU MOŻESZ SPRAWDZIĆ TUTAJ:

https://www.facebook.com/help/112146705538576?helpref=faq_content

Niektóre strony i profile są weryfikowane przez serwis Facebook, aby poinformować użytkowników, że są autentyczne. Niebieski symbol  na stronie lub profilu oznacza potwierdzenie Facebooka, że jest to autentyczna strona lub profil osoby publicznej, marki lub firmy z branży mediów. Szary symbol  na stronie oznacza potwierdzenie Facebooka, że jest to autentyczna strona danej firmy lub organizacji. Możemy zatem wyczekiwać, kiedy nastąpi moment weryfikacji 😉 W sumie nie ma czym się przejmować, można sprytnie zarządzać swoją prywatnością i oprócz naszego imienia i nazwiska oraz zdjęcia profilowego, nie zostaną udostępnione żadne informacje. Ale o tym w kolejnym tekście.

 

Zródło:Facebook

#comercepl