Dlaczego ta reklama mnie śledzi ?To nie teoria spiskowa, sprawdź jak to się dzieje. Czy można to kontrolować?

Czy zastanawiasz się czasem, dlaczego widzisz takie, a nie inne reklamy? Chciałabyś wiedzieć jak możesz kontrolować wyświetlanie reklam na Facebooku i Instagramie ?

W JAKI SPOSÓB SYSTEM FB DECYDUJE O WYŚWIETLANIU REKLAM ?

Reklamy, które mogą Cię zainteresować, typowane są najczęściej na podstawie Twojej aktywności w grupie aplikacji i usług Facebooka. Należą do nich:

1. Strony lubiane przez Ciebie i Twoich znajomych

2. Informacje z profilu na Facebooku i Instagramie

3. Miejsca, w których się meldujesz na Facebooku

4. Reklamy już są dobierane według polubień i aktywności na Facebooku.

SPRAWUJ KONTROLĘ NAD OGLĄDANYMI REKLAMAMI
Aby mieć wpływ na oglądane reklamy, możesz zmienić ich preferencje i ustawienia. Opinię o reklamach, które oglądasz na Facebooku, możesz wyrazić na kilka sposobów :
Opowiedz więcej o tym, co lubisz. Polubienia stron i zainteresowania podane w Twoim profilu (np. ulubione filmy, zespoły muzyczne czy drużyny sportowe) ułatwiają pokazywanie reklam, które są bliższe Twoim zainteresowaniom.
Poinformuj, że podoba Ci się konkretna reklama. Kliknij ikonę  lub  w prawym górnym rogu dowolnej reklamy na Facebooku i wybierz opcję Ta reklama jest przydatna. W przyszłości operator będzie się  starał pokazywać Ci podobne reklamy.
Ukrywaj reklamy, które Ci się nie podobają. Kliknij ikonę  lub  w prawym górnym rogu dowolnej reklamy na Facebooku i wybierz opcję Ukryj reklamę. W przyszłości nie będą pokazywać się Ci podobne reklamy.
Aby dowiedzieć się, z jakich informacji korzysta Facebook, ustaw swoje preferencje reklamowe. Użyj ustawień reklam opartych na zainteresowaniach. Jeżeli nie chcesz, aby Facebook gromadził informacje o Twojej aktywności w witrynach lub aplikacjach poza Facebookiem i wykorzystywał je do wyświetlania Ci reklam, możesz wyrazić sprzeciw z poziomu ustawień.

Dość istotną sprawą jest fakt, iż Facebook nie pozwala reklamodawcom zwracać się imiennie do odbiorców w reklamie.
Jeśli zobaczysz reklamę, która wykorzystuje Twoje imię i nazwisko, zgłoś to.

Koniecznie sprawdź swoje ustawienia preferencji reklamowych:
https://www.facebook.com/ads/preferences/edit/

MOŻESZ DOPASOWAĆ JE TAK, ABY JAK NAJBARDZIEJ ODPOWIADAŁY TWOIM ZAINTERESOWANIOM I NIE IRYTOWAŁY CIĘ, NIESTETY NIE MA MOŻLIWOŚCI CAŁKOWITEGO WYŁĄCZENIA REKLAM, GDYŻ DZIĘKI NIM KORZYSTAMY Z SERWISU BEZPŁATNIE.

#COMERCEPL
Źródło: Facebook