Niezbędnik każdej kobiety – czyli jak znaleźć i ćwiczyć mięśnie Kegla

Sprawne mięśnie Kegla to nie tylko większa satysfakcja ze stosunków seksualnych, ale przede wszystkim zapobieganie poważnym dolegliwościom, takim jak nietrzymanie moczu czy wypadanie macicy lub odbytu. W artykule znajdziesz informacje gdzie znajdują się mięśnie Kegla i w jaki sposób je ćwiczyć.

Jak zidentyfikować Kegle?

Aby zidentyfikować mięśnie dna miednicy, najpierw dokładnie opróżnij pęcherz. Po skończeniu, wyobraź sobie, że próbujesz zatrzymać strumień moczu – to właśnie mięśni krocza używasz w tej chwili.
Niezwykle ważne jest, aby pęcherz był całkowicie opróżniony, ponieważ cofnięcie się moczu do pęcherza może spowodować infekcję pęcherza lub nerek.
Niektóre źródła radzą, aby ćwiczyć mięśnie Kegla podczas oddawania moczu – nie słuchaj tych rad! Te mięśnie możesz ćwiczyć dosłownie w każdym momencie, nie narażając się na zapalenie pęcherza czy nerek.

Jak ćwiczyć mięsień łonowo-guziczny, zwany Keglem?

Istnieje wiele metod ćwiczenia mięśnia dna miednicy. Możesz stosować wszystkie z nich lub te, które najbardziej Ci odpowiadają. Bez względu na to, który sposób wybierzesz, wykonuj je regularnie i często.

Przykładowe ćwiczenia mięśni Kegla:

1) Na początek coś łatwego – kurcz i rozkurczaj Kegle pięć razy pod rząd w szybkim tempie. Kiedy dojdziesz do wprawy, zwiększ ilość powtórzeń do 10, 15, itd. Ćwiczenie powtarzaj wielokrotnie w ciągu dnia.

2) Jeżeli Twoje Kegle są już wystarczająco silne, spróbuj kroku drugiego. Napnij mięśnie i przytrzymaj przez kilka sekund w skurczu. Następnie rozluźnij je i ponownie wykonaj ćwiczenie. W zależności od swoich możliwości utrzymuj każdorazowo napięcie od 1-10 sekund. Minimalna dzienna ilość powtórzeń to 100. Sporo? Kiedy dojdziesz do wprawy, nie będzie to dla Ciebie żadnym problemem!

3) Kolejny stopień wtajemniczenia to tzw. „winda”. Ćwiczenie rozpocznij od całkowitego rozluźnienia mięśni. To „parter”. Następnie stopniowo i powoli napinaj mięśnie, jak gdyby przesuwając się pomiędzy piętrami. Kiedy dotrzesz „na samą górę”, nie rozluźniaj od razu mięśni, ale stopniowo zmniejszaj napięcie, jak gdyby zjeżdżając windą w dół.

4) „SuperKegel” to ćwiczenie dla mistrzyń „keglingu”. Napnij mięśnie najmocniej jak potrafisz, policz do 10 i rozluźnij je. Powtarzaj to ćwiczenie co najmniej 10 razy dziennie.

5) „Kegel muzyczny” jeśli lubisz muzykę i wyzwania – to jest coś dla Ciebie! Słuchając muzyki, napinaj i rozluźniaj mięśnie zgodnie z rytmem. Kiedy uznasz, że doszłaś do perfekcji, spróbuj zrobić to przy muzyce klasycznej! 🙂

Autor: 9-miesiecy.pl

9-miesięcy.pl

źródlo: Artelis.pl.

One thought on “Niezbędnik każdej kobiety – czyli jak znaleźć i ćwiczyć mięśnie Kegla

Comments are closed.