Hygge czyli szczęście po duńsku. Dopisz do listy lektur obowiązkowych!

Życie codziennie dostarcza nam wiele trosk i problemów, z którymi nie zawsze dajemy sobie radę. Wśród wielu spraw, w ciągłym biegu zapominamy, że każdy z nas zasługuje na chwile szczęścia…

Ale czym ono jest? Gdzie go szukać?

Wielu filozofów i mędrców od zarania dziejów próbowało zdefiniować ten stan i wskazać złoty środek na jego osiągnięcie. A Duńczycy mają jedno słowo, które określa filozofię życia, która czyni ten naród najszczęśliwszymi na świecie. Hygge nie ma odpowiednika w języku polskim , a opisuje chwile szczęścia, ciepła i bliskości, które możemy odnaleźć w najzwyklejszych sytuacjach.

Gdy za oknem pada śnieg i doskwiera arktyczny wiatr, a majówka za kilka dni…warto sięgnąć po książkę, która traktuje o pozytywnym myśleniu. Polecam: Duńską sztukę szczęścia.

Pojęcie hygge próbuje przybliżyć na kartach książki Marie Tourell Søderberg – duńska aktorka, która przemierzając cały kraj, przepytuje swoich rodaków, szukając odpowiedzi na pytanie – czym właściwie jest hygge i jakie ma znaczenie dla Duńczyków. Książka, która jest efektem tej pracy, właśnie trafia do rąk polskich czytelników.

Książka ma charakter poradnika, pokazując jak i gdzie szukać hygge. Możliwości są ogromne, bo przecież każdy człowiek indywidualnie podchodzi do kwestii swego szczęścia.
Warto poszukać wzoru na własne szczęście, smakując życie we wszystkich jego aspektach. Nie trzeba jechać na koniec świata, ani mieć ogromnej fortuny, czego najlepszym przykładem są dzieci- geniusze w osiąganiu hygge . Ich optymizm i radość życia jest zaraźliwy.
Warto zaprosić do swego domu i życia trochę słońca i szczęście w wielu jego odcieniach i smakach.
Dla mnie szczęście to chwile z moim synem, czas z dobrą książką we własnym domu lub aktywność na łonie przyrody.
A dla Ciebie?

Jeśli masz problem z odnalezieniem szczęścia zapraszam do lektury która, może odmienić Twoje życie i pozwoli odnaleźć jego sens.

Marie Tourell Søderberg jest duńską aktorką urodzoną w Kopenhadze. Kiedy nie gra w teatrze i telewizji, stara się unikać dramatów, praktykując sztukę hygge.

foto by 3333steppeulven – Own work, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=38207556

AMM

One thought on “Hygge czyli szczęście po duńsku. Dopisz do listy lektur obowiązkowych!

Comments are closed.