Pomysły na prezenty robione przez dzieci na Dzień Babci i Dzień Dziadka

Co prawda do świąt naszych bliskich pozostało jeszcze troszkę czasu, ale warto wcześniej zastanowić się nad prezentem dla nich. Jeśli upominek zrobimy własnoręcznie, z pewnością zostanie doceniony. Przedstawiamy kilka propozycji oraz podpowiedzi, jak przygotować konkretne prezenty.

Nie do końca typowa laurka na Dzień Babci

Taką kartkę mogą przygotować już najmłodsze Maluchy, oczywiście pod okiem dorosłych. Do wykonania jej potrzebujemy czerwoną farbkę plakatową (a jeszcze lepiej specjalną farbkę do malowania palcami), białą kartkę i dwie dziecięce dłonie. Rączki pokrywamy farbką i odbijamy je na środku kartki tak, by uformować kształt serca. Pod spodem wystarczy zamieścić krótkie życzenia i gotowe.

Dziecko może także stworzyć inną kartkę swoimi małymi paluszkami. Wystarczy narysować na kartce lekki kontur serca i poprosić dziecko o wykropkowanie go paluszkiem. W tym celu należy moczyć palec w farbce i dość gęsto odbijać go na kartce. Efekt naprawdę ciekawy.

Do wykonania laurek przydadzą się także nożyczki, papier kolorowy i klej. Z papieru wycinamy kilka jednakowych kółek, każde z nich nacinamy od zewnątrz do środka i sklejamy ze sobą (jedno na drugim). W ten sposób powstaje kwiatek. To, ile stworzymy kwiatków i w jaki sposób je przykleimy do kartki, zależy od nas.

Ramka na zdjęcie – prezent na Dzień Dziadka

Ramki na zdjęcia można zrobić niemal ze wszystkiego. Maluchy chętnie pracują na przykład z masą solną. By nadawała się dla małych rączek, należy zmieszać wodę z mąką i solą i niczym innym nie wzbogacać. Po uformowaniu ramki odpowiedniej wielkości, najlepiej odłożyć ją na kilka dni do całkowitego wyschnięcia, ale można też podsuszać ją w piekarniku. Po wysuszeniu można pomalować ją farbkami. Jeśli zamierzamy ramkę ozdobić czymś, na przykład guzikami, muszelkami, to należy zrobić to przed suszeniem.

Autor: Ewa Agata


www.strefadzieci.net

źródło: Artelis.pl.