„To się da!”- doskonała książka na wakacje

girl-1048256_1280Wakacje to czas, gdy trzeba odpocząć i zebrać siły do nowych wyzwań. Dlatego warto podczas urlopu sięgnąć po książkę pełną optymizmu i dobrego humoru. Taką bez wątpienia jest powieść rodowitej Stargardzianki Anny Sakowicz o tytule „To się da!”.

Dlaczego?

Jestem scyzorykiem z urodzenia, a szczecinianką z wyboru już 10 lat. Im dłużej tu mieszkam, tym mocniej utwierdzam się w przekonaniu, że panuje tu wirus, który nazywam „się nie da”. Jak pisze Anna Sakowicz „to się da” to ulubione powiedzonko Kociewiaków, co potwierdza moją teorię, że miejsce zamieszkania ma duży wpływ na podejście do życia. Może Szczecinianie zarażą się tym optymizmem.

Rozwiedziona nauczycielka ze Stargardu Szczecińskiego, matka nastoletniej Lusi opuszcza na rok rodzinne strony, pracę, znajomych i ustabilizowane życie, by opiekować się ciotką Zofią. Urlop, zmiana otoczenia i uroki Kociewia stają się okazją do rozpoczęcia nowego rozdziału w życiu. Wolontariat w fundacji, pisanie bajek i znajomość z owdowiałym Arturem, to nie lada wyzwania dla czterdziestoletniej polonistki.

„To się da” to powieść o tym, że czasem warto zrobić sobie przerwę od wszystkiego. Nowe otoczenie, miasto i ludzie potrafią zmienić ludzkie losy pomimo wszelkich trudności. Autorka daje nam do ręki książkę, która jest jak świeża bryza nad morzem.

Czy bohaterka powróci po urlopie na dobrze znane śmieci, czy też wybierze namiętność, pasję do pisania i nowe życie pełne niewiadomych?
Warto się przekonać.

Dawno nie czytałam książki, która tak mnie rozbawiła i pochłonęła. Polecam na lato: w podróży, podczas burzy czy też na leżaku lub hamaku.

AMM

O autorce książki:

Anna Sakowicz – tak się nazywam. Reprezentuję liczną grupę nierentownych, nieprzyczyniających się do wzrostu PKB humanistów. Jakie skończyłam studia, ile mam lat, jaki rozmiar buta, przemilczę. Najważniejsze, że nie umiem żyć bez czytania. Pochłaniam wszystko, co ma w sobie słowo pisane. Przeżuwam, delektuję się i sięgam po następne, następne i następne…

źródło

O książce:

Pierwsza recenzja (przedpremierowa): Antyterrorystka.
Przykładowe recenzje: Duzeka, Books and Babies, KZK, Dofi,
III miejsce w konkursie na książkę marca 2016 r. na portalu Książka zamiast Kwiatka.
Nagroda na portalu Granice.pl:

statuetka

 

2 thoughts on “„To się da!”- doskonała książka na wakacje

  1. Pingback: Kobieca Sprawa – coaching dla kobiet

Comments are closed.