Chyba zwariowałaś! Nigdy w życiu – usłyszałam. Rozmowa z właścicielką Fly Pole Dance Studio

 

13582248_10154138000731357_1884642160_oSpotykamy się w tzw. międzyczasie. Szybka herbata i inspirująca rozmowa o pole dance. Pani Agnieszka jak zwykle w locie i to dosłownym znalazła chwilę, aby opowiedzieć pewną historię. Historię dziewczynki mieszkającej na jednym z osiedli w Prawobrzeżnej części Szczecina zwanej potocznie sypialnią. Dziewczynki z wielkimi marzeniami i sportowym zacięciem. Dziś kobiety, businesswoman, trenerki Pole Dance, właścicielki „FLY” Pole Dance Studio. Jedynego takiego w regionie studio…. a dlaczego, dowiecie się za chwilę.

KS: Pani Agnieszko, jak to się stało, że ze szczypiornistki wyrosła Pani na trenerkę Pole Dance?

AD: Jako pasjonatka sportu, od dziecka trenująca piłkę ręczną w jednej ze szkół na Prawobrzeżu, po zakończeniu edukacji szukałam swojego miejsca na ziemi, a najlepiej w rodzinnej okolicy. Wieloletnie prowadzenie zajęć fitness na Prawobrzeżu i trenowanie na siłowni przestało cieszyć i wpadłam w pewną rutynę, dlatego postanowiłam spróbować czegoś nowego. Przez prawie rok czasu odwiedziłam chyba wszystkie możliwe miejsca w Szczecinie, oferujące różne formy aktywności fizycznej – od aikido, przez aqua aerobik, crossfit, yogę, boks, różne rodzaje tańca, smocze łodzie – jednak nadal to nie było to, czego szukałam. Pewnego razu znalazłam informację w internecie o zajęciach Pole Dance. Zanim zdążyłam się zorientować co i jak, stałam już przebrana i gotowa do zajęć… i wtedy właśnie Pole Dance podbił moje serce ! Po pierwszych obrotach wiedziałam, że jest to coś, co chcę robić. Niestety, instruktorka prowadząca zajęcia, nie podzielała mojego zachwytu, nie była usatysfakcjonowana moja formą fizyczną i chyba lekko dawała mi do zrozumienia, że nie jest to odpowiedni rodzaj zajęć dla mnie.

KS: Faktycznie było aż tak źle?

Byłam najgorsza w całej grupie, nie potrafiłam wykonać większości figur, ale cieszyłam się z tego co udało mi się wykonać.DSC_4408

AD: Bardzo „zaskoczyła” mnie (w negatywnym tego słowa znaczeniu) jej postawa, bo jako doświadczony trener fitness zawsze starałam się motywować na zajęciach swoje podopieczne, a tutaj – tak znana w szczecińskim Pole Dance instruktorka po prostu zachowała się nieprofesjonalnie i mówiąc wprost – zlekceważyła moją obecność na zajęciach. Nie zwróciła uwagi na technikę i błędy, nie poprawiła, tak naprawdę mogłam skorzystać tylko z pomocy nowo poznanej koleżanki z którą ćwiczyłam.

KS: Ja bym chyba dała sobie spokój…

AD: Po zajęciach miałam straszny mętlik w głowie – z jednej strony – Pole Dance, którym się zachwyciłam, z drugiej strony instruktorka, która mnie zlekceważyła – gdzie więc mogę trenować? Ponieważ była to jedyna szkoła Pole Dance w Szczecinie – postanowiłam – wszystkiego nauczę się sama, zrobię odpowiednie kwalifikacje I NIGDY, ALE TO PRZENIGDY nie będę prezentowała takiej postawy jak instruktorka, która mnie „uczyła”.

KS: Jak długo trwała walka ze sobą?

AD: Nie przeliczam tego na czas, a raczej na niezliczoną ilość morderczych treningów, hektolitry potu i wieczną „walkę” z nowymi figurami… Ale udało się – zostałam instruktorem Pole Dance, zdając egzamin z wyróżnieniem, bo zaskoczyłam wszystkich swoją formą i wiedzą… Gdy więc dzisiaj na swoich zajęciach słyszę „nie dam rady, nie uda mi się” – uśmiecham się i mobilizuję dziewczyny, bo wiem, co się czuje po pokonaniu kolejnych pułapów. To uczucie nie do opisania.

KS: „FLY” Pole Dance Studio to unikatowa formuła, bo trenerem jest także….. mężczyzna, Pani brat, Przemek. Wielu kręci nosem słysząc, że „facet tańczy na rurce”. Wasze studio przełamuje stereotypy. Skąd ten pomysł?

11150968_1034458673245609_2069709310072831613_n

AD: Prowadziłam dużo zajęć Pole Dance, byłam zmęczona, czasami brakowało mi sił. Na dodatek pojawiła się kontuzja i wtedy zdałam sobie sprawę z tego, że nie mam nikogo, kto mógłby wesprzeć mnie i pomóc w prowadzeniu zajęć…i właśnie wtedy wpadłam na genialny pomysł … a może mój brat Przemek? Wieloletni, utalentowany zawodnik piłki ręcznej, pasjonat sportów siłowych. Na pewno się zgodzi..

KP: No właśnie – tu męska piłka a tu …. rura. Zapewne nie było to łatwe zadanie?

AD: „Chyba zwariowałaś !” -usłyszałam – „nigdy w życiu”. Jednak po opanowaniu kilku prostych figur, stwierdził, że może przyjść na kolejny trening. Po kilkunastu treningach, nawet nie wiem kiedy, okazało się, że figury z którymi męczę się od miesięcy on wykonuje za pierwszym razem – i zaczęło się – warsztaty, szkolenia, kursy – Przemek został instruktorem Pole Dance. Dzisiaj jest jedynym instruktorem Pole Dance w zachodniej części Polski, jednym z najbardziej znanych mężczyzn uprawiających Pole Sport (akrobatyczna, czysto – sportowa forma Pole Dance), szkolącym się u najlepszych master trenerów w Polsce i za granicą.

KS: Śmiało więc możemy uznać, że mężczyzna wykonujący póki co, typowo damską dyscyplinę jest naszym, prawobrzeskim, szczecińskim ambasadorem:). Dlaczego Prawobrzeże, do niedawna wszyscy stąd uciekali?

AD: Do czasu naszych pierwszych zajęć Pole Dance na Prawobrzeżu nie było miejsca, które oferowało takie zajęcia. Uznaliśmy, że skoro mieszkamy tu od najmłodszych lat, tu jest nasze miejsce – tu musimy otworzyć Pole Dance Studio. Jest tu wiele niezagospodarowanego miejsca, jednak cieszy mnie, że Prawobrzeże zaczyna się rozwijać i „tętnić życiem”.

KS: Rozmawiam z Panią również o tym jak pasję można przekuć na lokalny biznes. Wiele jest kobiet, które chciałyby realizować siebie, przy tym zarabiać i działać lokalnie. Gdzie mają szukać motywacji, jak uwierzyć, że dadzą radę?

Jeżeli mamy prawdziwą pasję, która towarzyszy nam od najmłodszych lat, jeżeli jest to coś, co uwielbiamy robić i wkładamy w to „serce” , nie wahajmy się dłużej i zaryzykujmy, bo jak nie teraz to kiedy?

AD: Nie odkładajmy tego „na później”, nie szukajmy wymówek i problemów, bo później będziemy tego żałowały. Zamiast marnować czas i mówić, że „na pewno się nie uda”, weźmy się w garść i zacznijmy działać, bo przecież KAŻDA z nas jest w czymś dobra, wystarczy tylko odkryć swój talent.

KS: Co przekazałaby Pani czytelniczkom KOBIECEJ SPRAWY? Jak zachęcić do tej dotychczas uznawanej przez oponentów za kontrowersyjną i nieprzyzwoitą, formy aktywności fizycznej?

AD: Zamiast oceniać – zapraszam na zajęcia, aby przekonać się na „własnej skórze” czym jest Pole Dance. Podczas treningów pokazujemy, że sport nie musi być nudny i monotonny, proponujemy różne formy zajęć, na pewno każdy znajdzie „coś dla siebie”

Naszym głównym celem jest zachęcenie kobiet (i mężczyzn 🙂 ) do prowadzenia zdrowego trybu życia, czerpania jak największej radości z tego co się robi, zadowolenia z życia i przede wszystkim ZADOWOLENIA Z SAMEGO SIEBIE. Bo przecież, jeżeli dobrze czujemy się ze swoim ciałem, mamy mnóstwo energii na każdy kolejny dzień i jesteśmy szczęśliwymi ludźmi.

KS: Trzymam kciuki za to aby złamać i skruszyć na zawsze postrzeganie Pole Dance. Dziękuję za rozmowę

AD: Dziękuję, lecę na kolejny trening

Dla dociekliwych:

Trudne pytania i łatwe odpowiedzi:

Czym jest Pole Dance?

Pole Dance to jedna z najbardziej popularnych i najszybciej rozwijających się dyscyplin sportowych, która jest połączeniem akrobatyki, tańca i gimnastyki artystycznej. Większość elementów takich jak obroty i figury wykonujemy na drążku pionowym, zwanym potocznie „rurą”. W Pole Dance występują również elementy taneczno – akrobatyczne wykonywane bez użycia drążka – tzw. „floor work”.

Czy Pole Dance to naprawdę sport?

OCZYWIŚCIE ! – zajęcia przez nas prowadzone to nie tylko i wyłącznie nauka spinów (obrotów), figur i łączenie ich w układy choreograficzne, ale również ćwiczenia kształtujące wszystkie zdolności motoryczne takie jak siła, wytrzymałość, gibkość, zwinność i koordynacja ruchowa.
Tylko u nas na zajęciach Pole Dance poznacie elementy : fitness, akrobatyki, crossfit, street workout, treningu obwodowego itp. Po porządnym wycisku czeka Was lekcja tańca w różnych odsłonach, również z elementami sexy dance.

Czy poradzę sobie na zajęciach Pole Dance, przecież nigdy nie uprawiałam żadnego sportu…?

Pole Dance jest bardzo wymagającą formą aktywności fizycznej, nie oznacza to jednak, że wymagamy od Pań specjalnego przygotowania fizycznego – wcześniejszego trenowania na siłowni czy spędzania kilkunastu godzin w tygodniu na zajęciach fitness. We „FLY” Pole Dance Studio zaczynamy zajęcia od poziomu „0”, co oznacza, że KAŻDA pełnoletnia Pani, która nie posiada przeciwwskazań zdrowotnych * do podejmowania aktywności fizycznej może wziąć udział w takich zajęciach. Przez pierwszy miesiąc poznajemy podstawy Pole Dance, uczymy się najprostszych obrotów i figur. Przygotowujemy nasze ciało do ćwiczeń na drążku poprzez ćwiczenia wzmacniające i stabilizujące wszystkie partie mięśniowe. Pole Dance wykorzystuje nasz cały gorset mięśniowy, wszystkie mięśnie głębokie, tak więc niezmiernie ważne jest, aby przygotować nasze ciało na taki rodzaj wysiłku.

  • Przeciwwskazania : długotrwałe i przewlekłe problemy związane z układem kostnym, układem mięśniowym, układem krążenia; ciąża

Dlaczego Pole Dance?

Pole Dance jako najszybciej rozwijająca się forma aktywności fizycznej proponuje niezliczoną liczbę figur i wariacji. Oznacza to, że NA KAŻDYCH zajęciach poznajemy nowe tricki i obroty, dzięki czemu zajęcia zawsze są ciekawe i nigdy nie pozwalają się nudzić !Wraz z poznanymi nowościami kształtujemy siłę, koordynację ruchową i gibkość, które jednocześnie są podstawą do nauki figur odwróconych (invertów) – a te są już niesamowicie widowiskowe i dają radość, którą ciężko opisać.

Czy schudnę na zajęciach Pole Dance?

Zajęcia Pole Dance nie są zajęciami, których głównym celem jest spalanie tkanki tłuszczowej, jednakże bardzo duży wysiłek fizyczny, w głównej mierze siłowy, powoduje, że „efektem ubocznym” jest ujędrnienie ciała i zmniejszenie ilości tkanki tłuszczowej. Aby efekty były jeszcze lepsze, we „FLY” Pole Dance Studio stworzyliśmy autorski program treningowy, który bazuje na elementach fitness i crossfit, dzięki czemu możecie w szybszym czasie zauważyć poprawę sylwetki.